کد خبر: 217061 A

توکلی تاکید کرد:

اگر در تغییر کاربری و یا فروش املاک دولتی آینده‌نگری صورت نگیرد، ممکن است در حوزه‌های فرهنگی به ویژه امور آ‌موزشی هنگام ایجاد و یا توسعه بخش‌هایی، دولت با مشکلات عدیده‌ای مواجه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر لزوم برآوردهای دقیق و نیازسنجی‌های کار‌شناسی در تغییر کاربری و یا فروش املاک دولتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی در همایش توسعه و عدالت آموزشی با اشاره به برخی از مواد لایحه «الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که اخیرا از سوی قوه مجریه به قوه مقننه ارائه شده است، افزود: تغییر کاربری و یا فروش املاک دولتی باید با برآوردهای دقیق و نیازسنجی‌های کار‌شناسانه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در اختیارهای کلی همچون تغییر کاربری و یا فروش املاک دولتی بررسی مباحثمهمی همچون تبعات توزیع درآمدی بسیار حائز اهمیت است.

توکلی ادامه داد: اگر در تغییر کاربری و یا فروش املاک دولتی آینده‌نگری صورت نگیرد، ممکن است در حوزه‌های فرهنگی به ویژه امور آ‌موزشی هنگام ایجاد و یا توسعه بخش‌هایی، دولت با مشکلات عدیده‌ای مواجه شود.

وی توضیح داد: این پذیرفته نیست که در آتیه نهاد دولت به منظور ایجاد و یا توسعه فضای آموزشی مجبور باشد از مرکز جمعیتی مورد نیاز، محلی دور‌تر را انتخاب کند؛ این فاصله و عدم توزیع مناسب بی‌عدالتی توزیع و آموزش را در پی خواهد داشت.

به گفته وی نهاد دولت باید توجه ویژه‌ای به نیازهای آتی خود به ویژه در برنامه‌های توسعه‌ای به زیرساخت‌های سرمایه‌ای داشته باشد.

توکلی در ادامه یادآور شد: برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند موجب همگرایی بیشتر میان دلسوزان حوزه آموزش و پرورش شود، زیرا محور آن عدالت و توسعه توزیع منابع است.

وی افزود: توجه هر چه بیشتر به سیاست‌گذاری‌های این همایش به ویژه در بحث‌های عدالت‌های آموزشی در مناطق محروم، نابرابری فرصت‌ها و… با توجه به تفکرات مختلف گردآمده در آن می‌تواند مفید و موثر واقع شود.

آموزش و پرورش احمد توکلی تغییر کاربری دولت سرمایه قانون کمیسیون برنامه بودجه لایحه مشکلات دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر