کد خبر: 217174 A

معان عمرانی وزیر آموزش و پرورش به ایلنا خبر داد:

بیش از دو و نیم میلیون متر مربع فضای ورزشی سرپوشیده در کشور داریم و درصدد هستیم که تعداد این سالن‌های ورزشی را به خصوص در مناطق سردسیر کشور و همچنین در مدارس دخترانه افزایش دهیم.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ساخت ۸۰۰ سالن ورزشی سرپوشیده در مدارس کشور خبر داد و گفت: عمده این سالن‌های ورزشی مربوط به مدارس دخترانه است.

مرتضی رئیسی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر به ازای هر دانش‌آموز در کشور ۱۷ صدم متر مربع فضای ورزشی سرپوشیده داریم، به عبارتی بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ فضای ورزشی سرپوشیده در کشور وجود دارد

به گفته وی به منظور افزایش تعداد مکان‌های ورزشی سرپوشیده در مدارس ۸۰۰ پروژه ورزشی در سراسر کشور در دست اجراست که عمده این سالن‌های ورزشی مربوط به مدارس دخترانه است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: البته در همه مدارسی که در کشور در دست ساخت است فضاهای ورزشی روباز نیز وجود دارد اما آنچه مدنظر ماست و سیاست‌گذاری وزارت آموزش و پرورش نیز در آن راستا قرار دارد این است که سالن‌های ورزشی دانش‌آموزی مسقف در مدارس در یک حد قابل قبولی افزایش یابد.

معان عمرانی وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد با تاسیس این ۸۰۰ سالن ورزشی ارتقای سطح ورزشی مدارس در سطح کشور افزایش یابد.

رئیسی با بیان اینکه در همه مدارسی که در کشور در دست ساخت است حیاط مدرسه و محوطه باز مدرسه جزو لاینفک فضای آموزشی است، تصریح کرد: اما به دلیل محدودیت‌هایی که به وجود می‌آید نظیر بارش برف و باران در مناطق سردسیر کشور و افزایش تعداد روزهای سرد و بارشی در طی سال امکان استفاده از فضای باز مدارس وجود ندارد و ناچار مدارس باید دارای فضاهای سرپوشیده ورزشی باشند.

وی با اشاره به اینکه بیش از دو و نیم میلیون متر مربع فضای ورزشی سرپوشیده در کشور داریم، افزود: درصدد هستیم که تعداد این سالن‌های ورزشی را به خصوص در مناطق سردسیر کشور و همچنین در مدارس دخترانه افزایش دهیم.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: از آنجا که ما در مدارس دخترانه و کلان‌شهرها با محدودیت‌هایی مواجه هستیم یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای اینکه امکانات ورزشی دانش‌آموزان دختر در مدارس تجهیز شود، ساخت سالن های ورزشی و امکان فضای ورزشی سرپوشیده در مدارس است.

وی خاطرنشان کرد: از سویی دیگر باید در خصوص مکان‌های ورزشی رو باز یک حریمی قائل شد بطوریکه ابعاد زمین و تعبیه امکانات ورزشی در محوطه مدارس باید به شکلی باشد که حریم‌های لازم رعایت شود و در حقیقت مکان‌های ورزشی و وسایل ورزشی به نحوی در مدارس مستقر شود که دانش‌آموزان بتوانند با فراغ بال و ایمنی بیشتری در فضاهای ورزشی مدارس فعالیت کنند.

به گفته وی اگر سالن‌های ورزشی مسقف در مدارس داشته باشیم دیگر نباید نگران موارد ایمنی در خصوص فضاهای ورزشی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت میادین ورزشی در داخل مدارس به لحاظ ایمنی و استاندارد بودن نیازمند بررسی هستند اما در حال حاضر آنچه که در دستور کار ما قرار دارد ساخت فضاهای ورزشی مسقف است.

ارتقای سطح استاندارد بارش برف و باران دانش آموز دانش آموزان زمین مدارس دخترانه مدرسه وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر