کد خبر: 219202 A

برای اتمام پروژه‌های علمی و تامین هزینه‌های جاری؛

دانشگاه‌های سراسر کشور بیش از ۳ میلیون متر مربع فضای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی نیمه تمام دارند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتبار کل وزرات علوم در سال ‌جاری ۴۲ هزار میلیارد ریال است که این بودجه کافی نیست و نیاز به اعتبارات بیشتری است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ محمدحسین امید در حاشیه سفر دو روزه به شهرستان مراغه و بازدید از مراکز آموزشی این شهرستان، با تاکید بر اینکه برای مصارف آموزشی و پژوهشی تمامی دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیاز به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی داریم، افزود: در سال جاری مبلغ ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و دانشگاه‌ها ۲۸ هزار میلیارد ریال برای اتمام پروژه های علمی و تامین هزینه های جاری خود کسری بودجه دارند.

وی همچنین با اشاره بر اینکه هم اکنون چهار میلیون و ۴۰۰ هزار دانشجو در تمام دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: دانشگاه‌های سراسر کشور بیش از ۳ میلیون متر مربع فضای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی نیمه تمام دارند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: البته در این بین ورود و تلاش خیرین در امر دانشگاه سازی و توسعه فضاهای آموزشی و پژوهشی قابل تقدیر است چراکه ۱۸۰ هزار مترمربع فضای آموزش عالی از سوی خیرین در سطح کشور در حال احداثاست.

وزارت علوم کسری بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر