کد خبر: 219279 A

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد:

کمک می‌کنیم تا دانشجویان دکترا یکسال بتوانند در بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کنند که آیین‌نامه آن هم از ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تدوین آیین‌نامه اعزام دانشجویان بورسیه به خارج از کشور تا یکماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سورنا ستاری در حاشیه نشست خبری امروز خود با رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تیم همراهش با تاکید براینکه به ثبات بنیاد ملی نخبگان کمک می‌کنیم، گفت: همچنین کمک می‌کنیم تا دانشجویان دکترا یکسال بتوانند در بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کنند که آیین نامه آن از ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه این مطلب افزود: ما در خصوص رشته‌های علوم‌شناختی نانو و بایو اولویت بندی داریم و نیز درصدد هستیم دانشجویان را برای تحصیل در رشته‌هایی که امکان تدریس آن در داخل کشور وجود ندارد، بورسیه کنیم.

ستاری به سفر اخیر خود به روسیه اشاره کرد و افزود: بحثصادرات به روسیه یکی از مباحثاصلی سفر اخیر من به این کشور بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: روسیه دارای بازار خوبی است، زیرا وقتی وارد بازار روسیه می‌شویم می‌توانیم با دیگر کشور‌ها مانند قزاقستان، بلاروس و سایر کشور‌ها در حوزه‌های پزشکی و تجهیزات پزشکی رقابت کنیم.

ستاری با بیان اینکه حمایت‌های معاونت علمی از بحثصادرات محصولات دانش‌بنیان چند مدل است، افزود: ما در تسهیل قوانین و حمایت از شرکت‌ها و معافیت‌های مالی گمرکی نیز بحث‌های جدیدی داریم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص شایعاتی مبنی بر احتمال مطرح شدن وی به عنوان گزینه احتمالی جهت تصدی وزارت علوم این موضوع را به شدت تکذیب کرد.

آیین نامه بلاروس تجهیزات پزشکی رئیس دانشگاه رقابت ریاست جمهوری علمی و فناوری قزاقستان نخبگان وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر