کد خبر: 219324 A

مراسم ۱۳ آبان امسال به برکت روز عاشورای حسینی رنگ و بوی دیگری دارد حضور ۴۵شهید سرافراز و گمنام تازه تفحص شده زینت بخش این مراسم است.

رئیس ستاد هماهنگی برنامه ۱۳ آبان گفت: امسال نیز این روز تقارن مبارکی با واقعه عاشورا داشته و به باور تمام اندیشمندان اسلامی و مستکبرین غربی انقلاب اسلامی پرتویی از نهضت حسینی و قیام عاشوراست که حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید داشتند.

به گزارش ایلنا، ‌ اصغر آبخضر در نشست خبری اعلام برنامه‌های ۱۳ آبان که صبح امروز در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: روز ۱۳ آبان از مهم‌ترین روز‌ها در تاریخ ملت ایران محسوب شده که در این روز سه رخداد مهم در سال‌های متفاوت به وقوع پیوسته که خصوصیت مشترک و کلیدی آن تقابل با استکبار در راس آن امریکای جهانخوار است.

آبخضر در خصوص مسئله اسیدپاشی اظهار داشت: اساسا مسئله اسیدپاشی در راستای انفعال روحی ملت ایران بوده و دسیسه استکبار جهانی و هیچ ایرانی مسلمان امکان ندارد دست به این جنایت بزرگ زده باشد.

وی بیان داشت: در سال جاری در این روز بزرگ عزای حسینی در کنار افزایش شکوه عزاداری و تقویت شور حسینی، در این آموزه بلندی عاشورایی یعنی استکبارستیزی و ذلت ناپذیری تاکید خواهد شد.

رئیس ستاد هماهنگی برنامه ۱۳ آبان در ادامه گفت: مرگ برآمریکا مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس‌‌ همان لعن بر یزید و یزیدیان است که حسینیان در این روز مرگ شیطان و دستگاه یزیدیان را آرزو می‌کنند.

وی ادامه داد: مراسم ۱۳ آبان امسال به برکت روز عاشورای حسینی رنگ و بوی دیگری دارد حضور ۴۵شهید سرافراز و گمنام تازه تفحص شده زینت بخش این مراسم است.

آبخضر در پایان خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم روز ۱۳ آبان امسال با تکریم عاشورای حسینی و به برکت ۴۵ شهید گمنام حاضر در مراسم روز باشکوه دیگری در تقویم پرافتخار جمهوری اسلامی ثبت شود و از همه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمک کردند تا این روز باشکوه رقم بخورد از جمله رسانه ملی، نیروهای مخلص بسیج، سپاه، شهرداری تهران، سازمان تبلیغات اسلامی و تمامی خدمتگذاران این مراسم و مناسبت‌ها و عزاداران عاشورای حسینی تقدیر و تشکر داشته باشم.

اعلام جزییات ۱۳ آبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر