کد خبر: 219986 A

سیزده آبان هر سال، یاد آور تبعید فریادگر آزادی و حق طلبی حضرت امام خمینی(ره)، شهدای گرانقدر دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز سیزده آبان، روز دانش آموز که امسال مقارن با روز عاشورا و شهادت آقا ابا عبدالله الحسین(ع) شده است پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن پیام به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

سیزده آبان هر سال، یاد آور تبعید فریادگر آزادی و حق طلبی حضرت امام خمینی(ره)، شهدای گرانقدر دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است که در تاریخ پر از فراز و نشیب انقلاب اسلامی این روز، نماد استکبار ستیزی، استقلال خواهی و آزادگی ملت بزرگ ایران و نقطه عطف خشونت ستیزی و نفی ظلم و مبارزه بی‌امان علیه تحقیر‌ها و غارتگری‌های شیطان بزرگ، امریکا است.

فرزندان عزیزم

تقارن روز دانش آموز با عاشورای حسینی، یادآور این مهم است که سیزده آبان ۵۷ دانش آموزان انقلابی با تأسی از اسوهایی نوجوان، مانند حضرت قاسم ابن الحسن(ع) و آموزه‌های مکتب عاشورا توانستند گوهر دانش را در آیینه حماسه و دلیری بتابانند و دیوارهای نفاق و نخوت استکبار و لانه جاسوسی را فرو بریزند.

عزیزانم

این تقارن فرصتی است تا همه ما با دقت، قیام سید و سالار شهیدان را مرور کنیم و با توکل بر خداوند و الگو پذیری از فرهنگ ایثار و شهادت عاشورایی، بیش از هر زمان دیگری در مسیر مبارزه با ظلم و ستم، گسترش عدالت و آزادی، دینداری و اخلاق مداری و تعمیق فرهنگ مبارزه با استکبار بکوشیم.

اینجانب با تسلیت عاشورای حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای دانش آموز، از شما می‌خواهم با ایمان و توکل به خدا، تلاش، خوباوری، تدبیر و اعتدال، و به کار بردن توصیه‌ها و رهنمود‌های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و عمل به آموزه‌های مکتب عاشورا یی در کسب فضایل دینی و ارزش‌های والای انسانی و تحقق آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی گام بردارید.

از خداوند بزرگ و بلند مرتبه می‌خواهم، شهدای دانش آموز را در زمره یاران سید و سالار شهیدان قرار دهد و همواره حامی و یاور نوجوانان و دانش آموزان عزیز این مرز وبوم باشد.»

۱۳ آبان استقلال استکبار جهانی انقلاب اسلامی جاسوسی حضرت امام خمینی خشونت دانش آموز فرهنگ ایثار و شهادت وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر