کد خبر: 220017 A

رییس دانشگاه آزاد:

امیدواریم از خودگذشتگی، اسلام خواهی، آزادی طلبی و ظلم و استکبارستیزی، این درون مایه‌های قیام عاشورا همچنان چراغ راه حرکت اجتماعی، سیاسی و علمی مردم ایران باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز سیزده آبان، روز دانش‌آموز که امسال مقارن با روز عاشورا است، پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در متن پیام میرزاده آمده است: همزمانی عاشورای حسینی و سیزدهم آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی فرصت کم نظیری را در اختیار قرار می‌دهد تا تاثیرگذاری بی‌بدیل حماسه عظیم عاشورا بر نهضت بزرگ انقلاب اسلامی مردم ایران بیشتر به چشم بیاید.

۱۳ آبان یادآور سه حرکت عاشورایی در تاریخ انقلاب اسلامی است. نخست یاد آور از خود گذشتگی، ایثار، شهامت و شهادت طلبی رهبر بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که چون مولایش در راه بیان حرف حق و ایستادگی در مقابل ظلم محاسبات دنیایی و سود و زیان سنجی مادی را به کناری گذاشت و همین امر رژیم استبدادی را به تبعید ایشان از موطن خود وا داشت. صبر عظیمی که ایشان در سال‌های دوری از وطن و یاران و خانواده و حتی در زمان از دست دادن فرزند گرانقدرشان در تبعید نشان دادند، درس دیگری بود که ایشان از مکتب اهل بیت علیهم السلام آموخته بودند وبه خوبی از عهده امتحانش برآمدند.

دوم، سیزدهم آبان یاد آور حرکت عاشورایی دانش‌آموزان معترض تهرانی بود که همچون یاوران جوان و نوجوان ابا عبدالله الحسین(ع) سینه خود را سپر حمایت از ظلم ستیزی و آزادی خواهی مردم ایران کردند و در راه تاسیس حکومتی برمدار حق و عدل و احکام اسلامی جان خود را فدا کردند. این حرکت تاریخی آخرین راه‌ها را برای بازگشت رژیم ظلم و استبداد به جامعه بست و خون این شهدا رسم ظلم و استبداد را رسوا کرد.

و سوم، سیزدهم آبان ماه یاد آور حرکت شجاعانه دانشجویان پیرو خط امام(ره) است. دانشجویانی که با تاسی از پیام واقعه بزرگ عاشورا، استکبار و خود بزرگ بینی آن را به هیچ شمردند و تمام قد در مقابلش ایستادند و درس امام‌شناسی و ولایتمداری را که از یاران حسین ابن علی(ع) آموخته بودند، پس دادند.

این ۱۳ آبان عاشورایی، و این روز دانش آموز حسینی را گرامی می‌داریم و امیدواریم از خودگذشتگی، اسلام خواهی، آزادی طلبی و ظلم و استکبارستیزی، این درون مایه‌های قیام عاشورا همچنان چراغ راه حرکت اجتماعی، سیاسی و علمی مردم ایران باشد. که ۱۳ آبان ۱۳۴۳،۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ نشان داده‌اند؛ هر که عاشورایی باشد پیروز است.

۱۳ آبان استکبار جهانی انقلاب اسلامی اهل بیت علیهم السلام جامعه حضرت امام خمینی دانش آموزان دانشگاه آزاد عاشورا مردم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر