کد خبر: 229856 A

در حال حاضر در همه دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی ۱۷۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر داریم.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین آئین‌نامه‌های اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید محمد تقی طباطبایی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد درباره فعالیت‌های این اداره کل، گفت: همانطور که از نام این حوزه پیداست، این اداره کل متولی کلیه امور ایثارگران در حوزه دانشجویی، هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: البته قبل از تصویب قانون جامع خدمات به ایثارگران که در اردیبهشت ۹۲ توسط رئیس جمهور ابلاغ و اجرایی شد، به دلیل نبودن قانون مشخصی در حوزه کارکنان و اساتید، این اداره کل فقط امور دانشجویان را برعهده داشت.

طباطبایی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آمار منحصربه فرد و ویژه ای از جامعه ایثارگران تحت پوشش خود دارد، گفت: نزدیک به ۷۵درصد از دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند. یعنی بیش از ۱۱۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر.

وی ادامه داد: در حال حاضر در همه دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی ۱۷۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر داریم که از این ۱۷۰هزار نفر، ۱۱۰هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند که برای دانشگاه ما افتخاری است.

مدیر کل امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی درباره خدمات ارائه شده به ایثارگران، خاطر نشان کرد: بر اساس قانون، ایثارگران شامل افرادی است که رزمنده بوده و بیش از ۶ ماه در جبهه حضور داشته اند، جانبازان در درصدهای مختلف نیز شامل ایثارگران می شود. البته مزایای مربوط به جانبازان ۲۵درصد به بالا شامل خانواده درجه یک(همسر و فرزندان) آنها نیز می شود.

وی با تاکید براینکه خانواده معظم شهدا بر همه اینها مقدم هستند، گفت: همسر، فرزندان و والدین شهدا در اولویت هستند. همسر و فرزندان آزادگان هم تحت پوشش این قانون هستند که ما افتخار خدمتگزاری به این قشر ارزشمند را داریم.

طباطبایی با بیان اینکه حدود هفت درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند، افزود: امیدواریم با توجه به دیدگاه های بلندی که دکتر میرزاده در حوزه ایثارگران دارد، در آینده ای نزدیک برنامه هایی برای تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر اجرایی شود.

برگزاری اولین جشنواره علمی – فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر

وی همچنین از برگزاری اولین جشنواره علمی – فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر خبر داد و گفت: هدف از برگزای این جشنواره معرفی و تشویق دانشجویان نخبه شاهد و ایثارگر است.

طباطبایی ادامه داد: متأسفانه تا به حال در حوزه هیأت علمی کاری انجام نشده اما با تصویب این قانون، تسهیلاتی برای اعضای هیأت علمی نیز در نظر گرفته شده از جمله ترفیع پایه. در حوزه کارکنان هم امتیازات و تسهیلات خوبی در نظر گرفته ایم که در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

آیین نامه پوشش جامعه جانبازان خدمات رسانی دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رئیس جمهور قانون والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر