کد خبر: 235012 A

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

با توجه به اینکه دانشگاه‌ها محل آموزش و فرهنگ است، دولت باید نگاه ویژه ای را در خصوص تخصیص اعتبارات به دانشگاه‌ها داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها محل آموزش و فرهنگ است، دولت باید نگاه ویژه ای را در خصوص تخصیص اعتبارات به دانشگاه‌ها داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، محمد فیروزی در نشست با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه اگر فرهنگ ضرر بیند قابل جبران نیست، اظهار داشت: توجه جدی و تامین اعتبارات به حوزه آموزش عالی نیاز است.

وی شرایط اعتباری دولت را انقباضی اعلام کرد و افزود: نباید اجازه داد تا این شرایط دامنگیر دانشگاه ها شود.

نماینده مردم شهرهای قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی، دانشگاه کاشان را با دارا بودن اساتید مجرب، از جمله دانشگاه‌های جامع، موفق و طراز اول در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیان کرد و افزود: از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست می‌شود که حمایت ویژه‌ای را به این دانشگاه داشته باشند.

فیروزی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط بحرانی که در کشور حاکم است ولی خوشبختانه نگاه به دانشگاه کاشان رو به جلو است، اظهار داشت: سعی می‌شود که با ارائه مشکلات این دانشگاه در مجلس و با حمایت دولت، دانشگاه کاشان بتواند مأموریت خود را به درستی انجام دهد.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت جاری دانشگاه ارائه و با توجه به دیون دانشگاه و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جاری و عمرانی و کسری بودجه خواستار همکاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با دانشگاه شد.

رئیس دانشگاه کاشان با توجه به وضعیت نابسامان بودجه دانشگاه و دیون و کسری‌های موجود تاکنون تلاش‌ها و جلسات زیادی را با مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس را داشته و دارد.

رئیس دانشگاه کاشان در هفته گذشته جلسه ای را با حجت الاسلام دکتر غلامرضا مصباحی مقدم(رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در سال‌های گذشته) داشتند و در این نشست مقرر گردید افزایش بودجه را از طریق رئیس کمیسیون آموزش عالی و کمیسیون بودجه پیگیری کنند.

نشست با دکتر منصوری، نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، از دیگر برنامه‌های رئیس دانشگاه کاشان در هفته گذشته بود که مقرر شد؛ وی نیز از طریق معاونت راهبردی ریاست جمهوری و کمیسیون آموزش عالی مجلس موضوع افزایش بودجه و دیون و کسری‌های موجود دانشگاه کاشان پیگیری شود.

همچنین رئیس دانشگاه کاشان در هفته گذشته با دکتر نوبخت، معاون پارلمانی رئیس جمهور، دکتر صالح، معاون بودجه و معاونت راهبردی ریاست جمهوری، نیز در خصوص بودجه دانشگاه دیدار و گفتگو داشتند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر