کد خبر: 235599 A

رئیس دانشگاه آزاد مطرح کرد:

در موضوع مباحثمربوط به علوم انسانی هم با همکاری حوزه‌های علمیه اقدامات مناسبی تدوین شده و در دست اقدام است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم تا در ۳ سال آینده، وابستگی این دانشگاه به شهریه ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش ایلنا، حمید میرزاده با بیان این مطلب افزود: به همین منظور در نظر داریم تا با راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در واحدهای دانشگاهی، این واحد‌ها بتوانند به منظور تامین بخشی از نیازهای مالی خود از این طریق اقدام کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: توجه به شرکت‌های دانش بنیان، یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

دکتر میرزاده گفت: مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی به طور جدی معتقد است پژوهش و تحقیق ضرورت اصلی برای پیشرفت علمی کشور است و به همین منظور برنامه‌‌های جامعی برای توجه بیشتر به پژوهش و تحقیق در این دانشگاه در دست اقدام است.

وی افزود: در موضوع مباحثمربوط به علوم انسانی هم با همکاری حوزه‌های علمیه اقدامات مناسبی تدوین شده و در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر میرزاده ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در زمینه علوم انسانی مشاهده می‌شود، این است که مجلات معتبر علمی و استاندارد به منظور نشر علوم انسانی با مبانی اسلامی در سطح بین المللی نداریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان گفت: به منظور جبران این نقیصه در نشست مشترکی با مدیریت حوزه علمیه قم تصمیم گرفته شد تا طی یک تفاهم نامه هم افزایی و همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه‌های علمیه افزایش پیدا کند.

استاندارد اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه قم حوزه های علمیه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو هیئت علمی دانشگاه دانش بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر