کد خبر: 239712 A

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیرانتفاعی وزارت علوم:

در ۵۰ درصد موسسات غیر دولتی، زیر هزار نفر مشغول تحصیل هستند، لذا در جهت ارایه خدمات آموزشی با مشکلاتی روبرو هستیم که باید رفع شود.

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر ۳۵۸ موسسه غیرانتفاعی در کشور داریم که در مجموع ۱۰ درصد آموزش عالی کشور را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارن ابری‌نیا که امروز نشست مشترک روسای موسسات آموزشی غیردولتی استان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز سخن می‌گفت، افزود: ضمن آنکه افزود: در ۵۰ درصد موسسات غیردولتی، زیر هزار نفر مشغول تحصیل هستند، لذا در جهت ارایه خدمات آموزشی با مشکلاتی روبرو هستیم که باید رفع شود.

وی، همچنین گذر از توسعه کمی به سمت ارتقاء کیفیت را از کلیدی ترین مباحثموسسات غیردولتی خواند و گفت: برای رسیدن به این امر مهم، می توان با افزایش هیات علمی، تقویت ارتباط بین المللی، توانمندسازی بخشهای غیردولتی، اصلاح برخی مصوبات در خصوص موسسات غیرانتفاعی، ارایه تسهیلات، حمایت از موسسات دارای کیفیت عالی و ارتقاء از موسسه به دانشگاه، گام‌های موثری برداشت.

وی با اشاره به تشکیل این جلسه در دانشگاه تبریز گفت: این جلسه در جهت همفکری و رفع مشکلات موجود تشکیل شده و امیدوار هستیم چالش‌های موجود را با ایجاد توازن بین زیر نظام‌های آموزش عالی کاهش دهیم.

آموزش عالی استان آذربایجان شرقی علوم تحقیقات و فناوری مشکلات وزارت علوم کشور درصد تشکیل موسسات غیرانتفاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر