کد خبر: 243880 A

وزیر علوم:

از ۲۴ سال پیش با کاربرد انواع لیزرها در بخش پزشکی سروکار دارم و با تولیدات داخلی لیزر هم کاملا آشنا هستم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دومین نمایشگاه دستاورد های مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران گفت: از امور تحقیقاتی و رشت‌ های مرتبط با بخش لیزر در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، فرهادی در این بازدید با اشاره به کاربردهای مفید انواع مختلف لیزر از جمله لیزرهای جامد، گازی و نیمه هادی‌ها در بخش های پزشکی، صنعت و کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه آنچه که امروز در این نمایشگاه دیدم تولید انواع لیزرها با قدرت های متفاوت توسط متخصصان کشورمان بود و این مسئله بسیار نوید بخش است که توانسته ایم این تکنولوژی بسیار مفید، ارزشمند و مورد نیاز در عرصه های مختلف را در داخل کشور و توسط متخصصان داخلی تولید کنیم.

فرهادی با بیان اینکه اولین لیزر گازی را یک دانشمند ایرانی به نام پروفسور جوان تولید کرده است، گفت: از ۲۴ سال پیش با کاربرد انواع لیزرها در بخش پزشکی سروکار دارم و با تولیدات داخلی لیزر هم کاملا آشنا هستم.

وی همچنین با اشاره به فعالیت مرکز تحقیقات لیزر در کشور گفت: رشته‌های دانشگاهی متعددی در زمینه لیزر در دانشگاه های کشور وجود دارد و وزارت علوم در زمینه های تحصیلی، تحقیقات و فناوری های لیزر با سرمایه گذاری و تقویت این بخش از این مبحثحمایت می کند.

وزیر علوم اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه و توسعه ساخت تجهیزات لیزری در داخل کشور باشیم.

گفتنی است؛ وزیر علوم از بخش های مختلف دومین نمایشگاه دستاورد های مرکز ملی علوم و فنون لیزر در ایران از جمله بخش لیزرهای نیمه هادی، صنایع لیزری، لیزر پالسی، کاربرد لیزر در حوزه دفاعی، لیزر در حوزه صنعت و توسعه لیزرهای صنعتی بازدید و با پژوهشگران این بخش ها دیدار و گفتگو کرد.

ایران تحقیقات و فناوری سرمایه گذاری صنعت علوم تحقیقات و فناوری فناوری کشاورزی لیزر وزارت علوم بخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر