کد خبر: 253215 A

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد:

امسال ظرفیت ۶۰۰ هزار ایمیل دانش آموزی را با همکاری وزارت ارتباطات راه‌اندازی کردیم که اکنون نزدیک به ۱۴۰ هزار دانش آموز از ایمیل خود استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از راه‌اندازی ۶۰۰ هزار ایمیل دانش‌آموزی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان با بیان اینکه همواره در فعالیت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزشی دوهدف اصلی را دنبال می‌کنیم اظهار کرد: ‌ نخست آنکه هرچه فعالیت فناورانه اتفاق بیافتد سازمان پژوهش تولید محتوای آن را برعهده دارد که در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. بسیاری از کتب درسی ما در محیط وب قابل دسترسی هستند و علاوه بر این تولید غیربرخط هم داشته‌ایم و لوح‌های فشرده آموزشی منتشر کرده‌ایم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه ما یکی از ارکان گسترش محتوا به زبان فارسی در فضای مجازی هستیم عنوان کرد: در کشور چندین پایگاه اطلاع رسانی و تولید محتوا وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شبکه ملی رشد اشاره کرد.

محمدیان تصریح کرد: برنامه‌ریزی درخصوص آموزش‌های فناورانه به دانش آموزان برعهده سازمان پژوهش است و توسعه آن را در سال آینده دنبال می‌کنیم. امسال ظرفیت ۶۰۰ هزار ایمیل دانش آموزی را با همکاری وزارت ارتباطات راه‌اندازی کردیم که اکنون نزدیک به ۱۴۰ هزار دانش آموز از ایمیل خود استفاده می‌کنند. آن‌ها در محیط کلاس درس آموزش می‌بینند و از محیطی امن به رایانه متصل می‌شوند.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های در دست انجام از جمله عهده دار بودن نمایندگی بنیاد ICDLاشاره و عنوان کرد: سازمان پژوهش آموزش و صدور گواهی بین‌المللی مهارت‌های هشت گانه رایانه را راهبری می‌کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پاسخ به اینکه به نظر می‌رسد دانش آموزان در خصوص استفاده از رایانه و فضای مجازی جلو‌تر از آموزش و پرورش حرکت می‌کنند، گفت: نه تنها اینگونه نیست بلکه این به معنای آن است که آموزش و پرورش در انتقال مبانی رایانه به دانش آموزان کمک کرده و در این زمینه موفق بوده است.

آموزش و پرورش ایمیل دانش آموز دانش آموزان رایانه رشد سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فضای مجازی فناوری اطلاعات و ارتباطات راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر