کد خبر: 223135 A

/ نمایشگاه مطبوعات - غرفه ایلنا /

من فکر می کنم هر چقدر بتوانیم ارتباط بین رسانه ها و هنرمندان را نزدیک تر کرده و ارتباط متقابل ایجاد کنیم نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

الهام پاوه نژاد بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در غرفه خبرگزاری ایلنا در باره تعامل خود با رسانه ها و رونمایی از آلبوم «کجاست خانه باد؟» توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا این هنرمند با حساس خواندن ارتباط هنرمندان و رسانه ها اظهار داشت: اصحاب رسانه برای هنرمندان همچون اعضای خانواده محسوب می شوند و ما در کنار هم یکدیگر را کالم می کنیم. اما متاسفانه گاهی احساس می شود ارتباط صادقانه نیست و ارتباط را به سمتی می برد که خبرسازی بدون تایید منبع خبر اتفاق بیفتد.

پاوه نژاد افزود: چنین رفتاری گاهی برای بالا بردن تعداد مخاطب و خریداران روزنامه ها صورت می گیرد اما نکته منفی اینجاست که نتایج حاصل از چنین خبرهایی را در نظر نمی گیرند.

وی ادامه داد: من فکر می کنم هر چقدر بتوانیم ارتباط بین رسانه ها و هنرمندان را نزدیک تر کرده و ارتباط متقابل ایجاد کنیم نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

پاوه نژاد با اشاره به نقش رسانه ها در فعالیت های فرهنگی هنری خاطرنشان کرد: وقتی من به عنوان هنرمند برای ارتباط با مردم به رسانه ها نیاز دارم, در صورتی که اعتماد متقابل ایجاد شده باشد ترجیح می دهم صحبت های خود را با آسودگی خاطر در میان بگذارم اما اگر خلاف این اتفاق بیفتد قطعا از مصاحبه و در نتیجه ارتباط با مردم فاصله می گیرم.

این هنرمند تصریح کرد: بارها اتفاق افتاده که با خبرنگاری مصاحبه کردم اما وقتی نتیجه منتشر شد با چیزی مواجه شدم که انتظار نداشتم. مجموعه همین عوامل موجب دلسردی هنرمند خواهد شد چون احساس می کنم تعهد دو طرفه نیست و اگر خلاف این اتفاق بیفتد ما از شیوع اطلاعات نادرست وگسترش نشریات زرد جلوگیری می کنیم.

پاوه نژاد همچنین درباره آلبومی که به تازگی منتشر کرده است گفت: این آلبوم یک پروژه و ایده قدیمی از دوران دانشگاهی است که سال ۷۸ مجوزهای اولیه آن صادر شده و در مرحله تولید قرار گرفت که کار بنابه دلایلی مدتی متوقف شد تا ۴ سال قبل که با آقای خازنی در یک کار اجرای تئاتر آشنا شدم و طی گفت وگویی تصمیم گرفتیم انتشار این آلبوم را همکاری یکدیگر پیش ببریم.

وی افزود: خدا را شکر زمان هم نشان داد که اشتباه نکرده بودیم و بدون اینکه فشاری روی هر یک از ما وجود داشته باشد ونگرانی بابت تهیه کننده داشته باشیم طی ۴ سال در آرامش کامل به تکمیل بخش های مختلف این آلبوم پرداختیم.

پیمان خازنی آهنگساز آلبوم کجاست خانه باد که با دکلمه اشعار فروغ فرخزاد توسط الهام پاوه نژاد منتشر شده است توضیحاتی ارائه داد و گفت: همیشه درآثاری که کار می کنم به دنبال تفاوت هستم و معتقدم خانم پاوه نژادصدای متفاوتی دارد. صدایی که امضای شخصی این هنرمند را دارد وهنرمندی هستند که اندیشه ها و ایدئولوژی خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: شاید یکی از دلایلی که ایشان طی این سال ها علاقه خود را به فروغ حفظ کرده و آنچه در ذهن داشته را از یاد نبرده ویژگی های مشترک موجود در هر دو هنرمند باشد. این برای من بسیار باارزش بودو همین عامل موجب شد که می توانم موسیقی متفاوتی بسازم.

آهنگساز آلبوم کجاست خانه باد اظهار داشت: اشعار انتخاب شده توسط خانم پاوه نژاد هم متفاوت بود که در مجموع شرایطی برای من ایجاد کرد که آهنگسازی متفاوتی را تجربه کنم. چون به سمت انتخاب اشعاری که قبلا از فروغ خوانده شده نرفتیم و این شد که خوانش متفاوت ایشان شکل گرفت و فضای متفاوتی برای من ایجاد کرد.

وی درباره سازهای استفاده شده در این آلبوم توضیحاتی ارائه کرد و گفت: سازها و رنگ های متفاوتی در این اثر استفاده کردم که می توان به استفاده از صدای فلوت, چنگ, ویلون سل, پیانو و… اشار کرد که مداوم تغییر می کنند و از فضای شعر نشات می گیرد.

پاوه نژاد درباره انتخاب اشعار خود توضیحاتی ارائه کرد و گفت: انتخاب اشعار فروغ به خاطر نگاه متفاوت او به سمت گزینه هایی رفت که ویژگی های مورد نظر من را داشته باشد و از جایی که با آقای خازنی همراه شدیم به این سمت رفتیم که شعر وموسیقی یکدیگر را به خوبی کامل کنند وقرار ما این نبود که به شیوه کلیشه ای شعری خوانده شود و در زمینه آن موسیقی بشنویم.

وی در پایان تقاضایی از مخاطبان داشت و بیان کرد: از همین طریق درخواست می کنم از خالقان آثار هنری حمایت شود و مردم این حمایت را با رعایت حقوق کپی رایت نشان دهند چون به انتشار رسیدن یه اثر سختی های بسیار زیادی دارد. تهیه یک اثر از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی بزرگترین و کوچکترین حمایت از مولفین است.

بازیگر سینما و تلویزیون تئاتر حقوق خانواده رسانه شعر فعالیت های فرهنگی مصاحبه مطبوعات موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر