کد خبر: 247062 A

استاندار قزوین خبر داد؛

همزمان با دهه مبارک فجر ۸۶۴ پروژه عمرانی، صنعتی، فرهنگی، خدماتی، زیربنایی با ۳۵۱ میلیارد تومان اعتبار در مناطق مختلف استان قزوین افتتاح می‌شود.

استاندار قزوین گفت: همزمان با دهه مبارک فجر۸۶۴ پروژه عمرانی، صنعتی، فرهنگی، خدماتی، زیربنایی با ۳۵۱ میلیارد تومان اعتبار در مناطق مختلف استان قزوین افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین، مرتضی روزبه دیشب به مناسبت فرارسیدن دهه فجر در نشست خبری در استانداری مهم‌ترین اقدامات دولت در بخش‌های مختلف و نیز پروژه‌های آماده افتتاح در این ایام مبارک را تشریح کرد و با تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع) افزود: دهه فجر بزرگ‌ترین رویداد تاریخی کشور است که با تبیین دقیق و مشروح دستاوردهای آن به نسل جوان باید وظیفه خود را ادا کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: انقلاب ما با رهبری امام راحل و سپس جانشین خلف ایشان، مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه توانسته پیروز شده و تداوم یابد و انسجام و وحدت عمومی و تبعیت از ولایت رمز پیروزی ملت بوده است و امروز هم برای عبور از تنگنا‌ها و مشکلات نیازمند مشارکت پشتوانه‌های انقلاب هستیم.

روزبه یادآور شد: خوشبختانه در استان قزوین با برخورداری از مجموعه توانمند رسانه‌ای شاهد انعکاس مطلوب خدمات دولت هستیم که از همه رسانه‌های مکتوب، مجازی، خبرگزاری‌ها و به‌ویژه صداوسیما در این همراهی سپاسگزاریم و خواهان تداوم آن هستیم.

وی بیان کرد: در دهه مبارک فجر بیش از ۸۶۴ پروژه کشاورزی، خدماتی، عمرانی، زیربنایی و تولیدی و صنعتی در مناطق مختلف استان به بهره برداری خواهد رسید که برای افتتاح آن‌ها ۳۵۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

این مسئول بیان کرد: از مجموع پروژه‌های پیش بینی شده ۷۲۰ پروژه در بخش اقتصادی، ۴۹ پروژه فرهنگی است و ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مهر نیز در این ایام افتتاح می‌شود.

استاندار قزوین بیان کرد: در مدت ۱۳ ماه مسئولیت خود تلاش کرده‌ایم با استفاده از ظرفیت همه دلسوزان و نخبگان وفرهیختگان مشکلات استان را که برخی مزمن و کهنه شده را شناسایی و برای درمان آن اقدام کنیم که در این راستا لازم است از همه توانمندی و ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا نتیجه کار مشهود باشد.

روزبه گفت: هم مسئولان و هم رسانه‌ها باید تهدید‌ها و فرصت‌ها را ببینند و برای استفاده منطقی از فرصت‌ها برای کاهش مشکلات و تهدید‌ها کمک کنند تا شاهد رشد وتعالی استان باشیم.

وی اضافه کرد: فرصت‌ها نباید ما را دچار خودشیفتگی کند و تهدید‌ها موجب نا‌امیدی شود. بلکه هنر این است که بتوانیم همه مسائل را دیده و با تقویت فرصت‌ها نسبت به کاهش تهدید‌ها و مشکلات پیروز شویم.

استاندار یادآورشد: امروز مسائلی مانند بحران آّب، زباله، فاضلاب، محیط زیست از دغدغه‌ها و نگرانی‌های جدی استان است که باید برای حل آن‌ها از وجود نیروهای دلسوز و توانا بخوبی برخوردار شویم.

روزبه شرایط عمومی استان را خوب ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم فضای سیاسی استان با نشاط و شاداب باشد و زمینه مشارکت همه گروه‌ها و سلیقه‌های مختلف در برنامه‌ها فراهم شود.

وی گفت: از اصحاب رسانه درخواست می‌کنیم ما را در نظام ارزشیابی مدیران کمک کنند و اگر واقعا در جایی می‌بینند مدیری ضعیف عمل می‌کند و پاسخگوی مردم نیست و بیت المال را هدر می‌دهد به ما معرفی کنند.

روزبه در پاسخ به سوالی در مورد تقویت گردشگری استان گفت: رویکرد جدی ما فعالیت در حوزه گردشگری است اما متاسفانه زیرساخت‌های این بخش از جمله اقامتگاه و هتل برای حضور گردشگری داخلی و خارجی فراهم نیست.

وی افزود: در حالی که سالانه فقط یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر عراقی وارد ایران می‌شود ما هیچ سهمی از تورهای داخلی و خارجی نداریم که این موضوع باید بررسی و چاره اندیشی شود.

استاندار قزوین یادآورشد: ۱۴۰۰ مسجد و ۳۰۰ بقعه و امامزاده ارزشمند‌ترین فضای فرهنگی است که در برنامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و فعال شدن نهادهای مردمی و غیردولتی در این زمینه ضروری است.

این مسئول در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران برای رفع اساسی آلودگی کارخانه سیمان و نیروگاه شهید رجایی هم تصریح کرد: در موضوعات زیست محیطی تاکید جدی داریم و زیبنده نیست که استان قزوین دچار آلودگی هوا و محیط زیست شود و با کمک مدیرکل محیط زیست که پیگیر این مسائل هستند تلاش می‌کنیم مشکلات زباله و پسماند، فاضلاب صنعتی، آلودگی نیروگاه شهید رجایی و سیمان آبیک را حل کنیم و از رسانه‌ها نیز انتظار داریم در این زمینه همکاری کرده و مشکلات زیست محیطی را به مطالبه عمومی تبدیل کنند.

وی در خصوص حل مشکلات واحدهای صنعتی هم بیان کرد: در شورای گفتگو ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی برای حل مسائل نیز راهکار داده می‌شود که تاکنون واحدهای بحرانی و مشکل دار درجه یک و دو با کار می‌دانی شناسایی شده‌اند.

روزبه گفت: جمع زیادی از مدیران واحدهای تولیدی استان با تحمل مشکلات ایثارگرانه برای خدمت به اشتغال استان و کشور و تقویت تولید داخلی تلاش می‌کنند که جای تقدیر دارد و وظیفه خود می‌دانیم برای حل مشکلات آن‌ها اقدام کنیم.

استاندار درباره جلسات احزاب نیز گفت: این جلسه تمرین گفتمان و پذیرش صحبت‌های گروه‌ها در زیر یک سقف و تحمل یکدیگر است و ما هم با طرح اولویت‌ها و دغدغه‌های استان تلاش کرده‌ایم از این ظرفیت برای حل مسائل استفاده و اگر دعوا و اختلاف شخصی هست آن ر ا به دعوای موضوعی تبدیل کنیم.

وی افزود: به همه دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها احترام می‌گذاریم ولی پیاده کردن مشی رئیس جمهور را الگوی خود قرار داده‌ایم و همه سیاست‌های دولت را به طور ۱۰۰ درصد اجرا می‌کنیم.

روزبه تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند مدیرانی در استان مخالف دولت سرکار هستند و مانع تراشی می‌کنند را کذب محض می‌دانیم و آن را رد می‌کنیم و این کار را شانتاژ می‌دانیم، توصیه می‌کنیم برخی افراد مراقب باشند که در زمین چه کسی بازی می‌کنند مواضع من در خصوص اجرای سیاست‌های دولت شفاف است مشی دولت را قبول دارم و در این مسیر حرکت می‌کنم.

استان قزوین استفاده از ظرفیت ایران دهه فجر رئیس جمهور رشد کشاورزی مسجد مقام معظم رهبری نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر