کد خبر: 109277 A

برای پاسخگویی به نگرانی‌ها و ابهام‌زدایی پیمانکاران پارس جنوبی:

اگر قرار باشد تنها به فازهای اولویت‌دار منابع مالی تزریق شود، از نظر اقتصادی، بیت المال و منابع انسانی دچار مشکل خواهیم شد.

وزیر نفت هفته آینده برای پاسخگویی به نگرانیهایی که در بین پیمانکاران، فازهای غیراولویت‌دار پارس جنوبی پیش‌آمده به کمیسیون انرژی دعوت می‌شود.
موسی احمدی دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با تشریح نگرانی‌های پیش‌آمده در بین پیمانکاران فازهای غیراولویت‌دار پارس جنوبی، اظهار داشت: با توجه به صحبت‌های وزیر نفت در اولویت بندی نسبت به فازهای ۱۲،۱۵، ۱۶،۱۷، ۱۸ که نسبت به سایر فازها از پیشرفت بیشتری برخوردار هستند سئوالی در بین مدیران اجرایی و پیمانکاران به وجود آمده است که آیا این راهکار به معنای تعطیلی فازهای دیگر است؟ با این اوصاف این فازها چه وضعیتی پیدا خواهند کرد؟

وی افرود: اگر قرار باشد تنها به این فازها منابع مالی تزریق شود، از نظر اقتصادی، بیت المال و منابع انسانی دچار مشکل خواهیم شد.
احمدی با اشاره به بازدید از فازهای پارس جنوبی اذعان داشت: در این سفر دغدغه پیمانکاران از تعدیل نیروهای بومی و تبعات این اتفاق در شهرستان شنیده شد که این نگرانیها به کمیسیون انرژی منتقل شد.

دبیر کمیسیون انرژی ادامه داد: گمان می‌رود نظر وزارت نفت در این خصوص به معنای تامل و سرمایه گذاری بیشتر بر فازهای اولویت‌دار نسبت به فازهای دیگر نباشد.
وی تصریح کرد: در هفته آینده با دعوت از مهندس زنگنه حرفها و راهکارهای ایشان را در خصوص بحثهای مطرح شده در کمیسیون انرژی خواهیم شنید تا ایشان شخصا جوابگوی این نگرانیها و ابهامات پیش آمده باشند.

احمدی یکی از دغدغه های اصلی این روزهای کمیسیون انرژی را تعدیل نیروهای پارس جنوبی و تبعات آن بر استان مطرح کرد.

زنگنه جوابگوی نگرانی پیمانکاران پارس جنوبی باشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر