کد خبر: 109358 A

با توجه به این که در زمستان مصرف ۶ برابر تابستان و پاییز است و با توجه به مصرفی که اضافه شده است ما وظیفه داریم هم تولید هم انتقال و هم مصرف را با هم در یک راستا توسعه دهیم. و همچنین باید از ظرفیت در تولید استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت‌ملی گاز از افتتاح مخزن شورجه که بزرگترین مخزن ذخیره‌سازی خاورمیانه است تا ۲ هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی رضا عراقی معاون وزریر نفت در حاشیه همایش تخصصی اتحادیه بین‌المللی گاز(IGU) که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: این همایش که با حضور ۷۹ کشور دنیا برگزار شده است، مسایل گازی را اعم از فنی، ذخیره سازی و مسایلی در خصوص ارتباط با بازار جهانی معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل چند کارگروه است که این کارگروه‌ها به گروه های کوچکتری تقسیم می‌شود که جلسه‌ای که هم اکنون در تهران برگزار شده جزء یکی از این زیرگروه‌ها است و در آن در خصوص مسائلی مربوط به ذخیره‌سازی گاز و آخرین تکنولوژی‌ها در مورد مخازن و تاسیس بحثمی‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز از افتتاح بزرگترین مخزن شورجه که بزرگترین مخزن ذخیره سازی در خاورمیانه است، تا ۲ هفته آینده خبر داد و افزود: مطالعات خوبی انجام شده و با توجه به این که تا ۲ ماه آینده خیلی مشکل گاز نداریم عملیات تزریق انجام می دهیم و از بعد از آن که هوا سرد می شود برداشت می کنیم.

عراقی با تامین گاز زمستانی گفت: با توجه به این که در زمستان مصرف ۶ برابر تابستان و پاییز است و با توجه به مصرفی که اضافه شده است ما وظیفه داریم هم تولید هم انتقال و هم مصرف را با هم در یک راستا توسعه دهیم. و همچنین باید از ظرفیت در تولید استفاده کنیم.

وی افزود: در گازرسانی گاز خانوار تمام تلاش خود را می کنیم تا از راه های مختلف امنیت را برای خانوارها تامین کنیم و تمام تمهیدات را به کار گرفته ایم تا به مشکل برخورد نکنیم.

خاورمیانه زمستان شرکت ملی گاز گاز معاون نفت آینده ذخیره امنیت مخزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر