کد خبر: 112186 A

باتوجه به ارتباطات علمی و تحقیقاتی که ما با مراکز دانشگاهی و علمی دنیا داریم؛ امکان دعوت و جذب استعدادهای برتر در داخل و خارج وجود دارد.

ایلنا: عضو کمیسیون صنایع گفت: کمیسیون صنایع در نشست با وزیر نفت، کمبود دانش فنی در صنعت نفت را مطرح کرده است و برای جذب نیروهای به‌نام دانشگاهی، خارج از کشور در این حوزه اعلام آمادگی کرده است.

محمدرضا خانمحمدی(عضو کمیسیون انرژی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عملکردهای خوب وزارت نف در سخت‌افزار اظهار داشت: این صنعت در کشور به شدت به دانش فنی و نیروی جوان نیاز دارد و مراکز پژوهشی باید جلوگیری از خام فروشی را از اولویت‌های خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: در زمینه کاتالیست‌ها کارهای خوبی انجام شده است اما برای فرایندهای تبدیلی پتروشیمی نیاز به حمایت‌های بیشتری است همچنین در راستای پروژه‌های بزرگ نفتی که فروش نفت خام را جایگزین محصولات تبدیلی نشود؛ باید فکری کرد.

خانمحمدی با اشاره به پیشنهاد کمیسیون صنعت به وزیر نفت در جذب دانشگاهیان به‌نام خارج از کشور در حوزه نفت ادامه داد: باتوجه به ارتباطات علمی و تحقیقاتی که ما با مراکز دانشگاهی و علمی دنیا داریم امکان دعوت و جذب استعدادهای برتر در داخل و خارج وجود دارد.

عضو کمیسیون انرژی افزود: کمبود پرسنلی با دانش فنی در صنعت نفت فاحش است و این آمادگی برای ما وجود دارد که در صورت درخواست نیاز وزارت نفت در استفاده از نیروهای برتر فنی؛ کمک کنیم و از دانشگاهیان به‌نام این حوزه در پیشبرد فعالیت‌های صنعت نفت کشورکمک بگیریم.

کمبود دانش فنی در صنعت نفت فاحش است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر