کد خبر: 118558 A

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت و گو با ایلنا:

طرح‌های توسعه نیروگاهی متوقف نشده است بلکه تنها به دلیل کمبود منابع مالی روند توسعه آنها کندشده است.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به دلیل کمبود منابع مالی ۳۸۰۰ مگاوات از نیاز پنج هزار مگاواتی برق کشور در دست احداثاست و با تزریق منابع مالی این میزان افزایش پیدا می‌کند.

هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب که توسعه نیروگاه‌ها کند شده است، اظهار داشت: طرح‌های توسعه نیروگاهی متوقف نشده است بلکه تنها به دلیل کمبود منابع مالی روند توسعه آنها کندشده است.

وی افزود: در واقع طرح های توسعه نیروگاهی توقف بردار نیست زیرا افزایش تقاضای سالانه مصرف برق در کشور با افزایش جمعیت و به تبع آن رشد اقتصادی و رشد صنعتی، توسعه نیروگاهی کشور و افزایش ظرفیت تولید برق را الزام آور می‌کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خاطرنشان کرد: برای پاسخگویی به این نیاز، ضرورت دارد تا سالانه به طور متوسط ۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید در بخش تولید برق کشور ایجاد شود.

این مقام مسوول در پاسخ به اینکه چه میزان ظرفیت جدید نیروگاهی هم اکنون در دست احداثاست، گفت: ‌ درحال حاضر ۳۸۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در دست احداثداریم که تلاش می‌کنیم این رقم با افزایش تزریق منابع مالی به ۵ هزار مگاوات برسد.

احداث 3800 مگاوات از نیاز پنج هزار مگاواتی برق کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر