کد خبر: 119748 A

قائم‌مقام وزیر نیرو خبر داد:

قائم‌مقام وزیر نیرو معتقد است که امروز دیگر بخش خصوصی شخص دوم نیست بلکه در متن است و این در متن بودن بخش خصوصی؛ موجب توسعه صنعت آب و برق کشور است.

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: دوره شخص دوم بودن بخش خصوصی سپری شده و در متن قرار گرفتن بخش خصوصی؛ موجب توسعه صنعت برق و آب کشور خواهد شد.

به گزارش ایلنا، ستار محمودی در مراسم اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق و نهمین نمایشگاه بین‌المللی آب اظهار داشت: پیام این نمایشگاه این بود که دوره شخص دوم بودن بخش خصوصی سپری شده و اکنون بخش خصوصی در متن است.

وی افزود: اینکه بخش خصوصی در حاشیه نباشد و در متن صنعت قرار گیرد، موجب توسعه صنعت برق و آب کشور خواهد شد.

محمودی تصریح کرد: افزایش هم‌افزایی، ایجاد حس رقابت و ایجاد بسترهای توسعه اشتغال‌زایی و توسعه فضای کسب و کار از فواید برگزاری این‌چنین نمایشگاه‌هایی است.

قائم‌مقام وزیر نیرو با بیان اینکه بخش خصوصی اعلام کرده که آمادگی پذیرش بیشتر در اجرای اصل ۴۴ را دارد، گفت: ‌در حال حاضر سالانه ۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش آب صورت می‌گیرد، صادرات برق به‌ارزش دو میلیارد دلار در سال انجام می‌شود و صادرات خدمات فنی و مهندسی و تجهیزات به سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

وی ادامه داد: این درست نیست که در بخش آب قیمت یک محصول ۱۷ درصد بهای آن باشد و چرخه از مولد بودن عقب بماند و در بخش برق نیز مشاهده می‌شود که قیمت محصول ۲۵ درصد بهای آن است که این موضوع درست نیست.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق و نهمین نمایشگاه بین المللی آب با سخنرانی قائم‌مقام وزیر نیرو امروز به کار خود پایان داد.

قائم‌مقام وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر