کد خبر: 121898 A

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در گفتگو با ایلنا:

باتوجه به اینکه قیمت خرید یا اجاره زمین در کلانشهری مثل تهران بالاست؛ سرمایه‌گذار امیدی به بازگشت حتی یک درصد از سرمایه‌اش را ندارد درحالیکه با همان سرمایه‌ می‌تواند با خرید اوراق مشارکت یا سرمایه‌گذاری در بانک سود قابل توجه‌تری بدست آورد.

با توجه به مشکلات فراوان جایگاه داران سوخت و عدم وجود امنیت لازم جهت سرمایه گذاری در این بخش؛ اجرایی شدن طرح حق‌العمل می‌تواند موانع این حوزه را تاحد زیادی رفع کند.

ناصر رئیسی‌فرد(رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه جایگاه‌های سوخت موجود در کشور پاسخگوی نیاز مراجعین است، اظهار داشت: در تمام شهرها و بین راهها جایگاه‌های متعددی احداثشده به نحوی که برخی جایگاه‌‌داران معتقدند به دلیل نزدیکی توجیه اقتصادی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی کلانشهرها و تهران؛ کمبودهایی بابت جایگاه سوخت وجود دارد، افزود: باتوجه به اینکه در شهر تهران قیمت خرید زمین بسیار بالاست، کسی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه در این شهر استقبال نمی‌کند زیرا امنیت سرمایه‌اش به خطر می‌افتد.

رئیسی‌فرد با اشاره به اینکه در کشور ما غیر از تهران به لحاظ تعداد در جایگاه سوخت حداقل‌های استاندارد جهانی رعایت شده، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قیمت خرید یا اجاره زمین در کلانشهری مثل تهران بالاست؛ سرمایه‌گذار امیدی به بازگشت حتی یک درصد از سرمایه‌اش را ندارد درحالیکه با همان میزان سرمایه‌ای که به احداثیا اجاره جایگاه سوخت اختصاص می‌دهد، می‌تواند با خرید اوراق مشارکت یا سرمایه‌گذاری در بانک سود قابل توجه‌تری بدست آورد.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا هزینه‌های خدمات در بخش ارائه سوخت را مصرف کننده پرداخت می‌کند، به پیشنهاد اخیر اتحادیه جایگاه‌داران به شرکت ملی پالایش پخش مبنی بر طرح جایگزینی حق‌العمل به جای پرداخت کارمزد اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت پالایش و پخش با طرح مذکور موافقت کرده و درصورت تصویب در هیات دولت از سال آینده اجرایی می‌شود.

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت توضیح داد: در صورتی که درصد مقبولی برای حق‌العمل درنظر گرفته شود؛ حداقل جاذبه‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده و امنیت سرمایه‌گذار در چارچوب حقوقی و قانونی لحاظ شده لذا قطعا سرمایه‌گذار رغبت سرمایه‌گذاری را پیدا کرده ضمن اینکه مشکلات جایگاه‌داران نیز تا حد زیادی حل می‌شود.

سوخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر