کد خبر: 123734 A

رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با ایلنا:

در حال حاضر محصولات پتروشیمی به کشورهای شرق آسیا و هند صادر می‌شود، اما هر قدر بتوانیم در بازار بین الملل بویژه اروپا و امریکا حضور مستمر داشته باشیم طبیعی است که می‌توانیم سطح صادرات محصولات خود را گسترش دهیم.

هر قدر بتوانیم در بازار بین‌الملل بویژه اروپا و امریکا حضور مستمر داشته باشیم طبیعی است که می‌توانیم سطح صادرات محصولات خود را گسترش دهیم.

هادی زنوزی رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن مثبت ارزیابی کردن توافقات انجام شده با گروه۱ + ۵ در مذاکرات ژنو به خبرنگار ایلنا گفت: شرکت ملی پتروشیمی از توافقات انجام شده که منجر به توسعه صنعت پتروشیمی و بازگشت این صنعت به دوران جهش می‌شود، استقبال می‌کند.

وی با اشاره به استقبال شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ورود سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه این صنعت افزود: فعلا تا زمانی که جزئیات توافق ژنو و لغو تحریم‌های پتروشیمی مشخص نشود، نمی‌توان راجع به تاثیر آن اظهارنظر خاصی کرد؛ اما در مجموع هر حرکتی که منجر به افزایش تعاملات شود نویدبخش روند مثبت در این مجموعه خواهد بود.

زنوزی خاطرنشان کرد: اگر گستره توافق کل صنعت پتروشیمی اعم از خدمات، تجهیزات و تامین مالی را در برگیرد قطعا تاثیر مثبتی در رشد و توسعه صنعت پتروشیمی خواهد داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی تمامی زیرمجموعه‌های خود را واگذار کرده و محصولی برای صادرات ندارد اما لغو تحریم‌های صادراتی برای شرکت‌های بخش خصوصی مثبت بوده و می‌تواند سودآور باشد.

رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه پروژه‌های صنعت پتروشیمی که در سال‌های آینده وارد مدار تولید خواهند شد، گفت: زمانی که پروژ‌های گذشته به بهره‌برداری برسند، باید بازارهای جدیدی را برای صادرات محصولات پتروشیمی تعریف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تعامل با دنیا منجر به افزایش گستره بازار صادراتی می شود، یادآور شد: در حال حاضر محصولات پتروشیمی به کشورهای شرق آسیا و هند صادر می‌شود، اما هر قدر بتوانیم در بازار بین الملل بویژه اروپا و امریکا حضور مستمر داشته باشیم طبیعی است که می‌توانیم سطح صادرات محصولات خود را گسترش دهیم.

پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر