کد خبر: 126226 A

وزیر انرژی الجزایر:

چون نفت کافی در بازار جهانی این ماده وجود دارد، به نظر می رسد که اوپک در نشست ١۶۴، سقف تولید خود را بدون تغییر ثابت نگه دارد.

ایلنا: وزیر انرژی الجزایر اعلام کرد: توافق اخیر درباره برنامه هسته ای ایران عامل کافی و مناسبی برای تغییر سقف تولید اوپک نیست.

به گزارش ایلنا، " یوسف یوسفی "، وزیر انرژی الجزایر اعلام کرد: توافقی که به تازگی درباره برنامه هسته ای ایران حاصل شده است یک عامل کافی و مناسب برای تغییر سقف تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) نیست.

وی گفت: چون نفت کافی در بازار جهانی این ماده وجود دارد، به نظر می رسد که اوپک در نشست ١۶۴، سقف تولید خود را بدون تغییر ثابت نگه دارد.

یوسفی افزود: نفت کافی در بازار وجود دارد و هر دو قشر تولیدکننده و مصرف کننده نیز از قیمت های کنونی نفت راضی و خشنود هستند.

اعضای اوپک قرار است امروز(١٣ آذر) درباره سقف تولید و توافق درباره انتخاب دبیر کل جدید این سازمان در وین اتریش گردهم آیند.

براساس برنامه نشست ١۶۴ اوپک، افتتاحیه نشست ١۶۴ اوپک با حضور وزیران نفت کشورهای عضو اوپک ساعت ١٢: ٣٠ بعد از ظهر امروز(١٣ آذر) آغاز به کار می کند و ساعت ١۴: ٣٠ به وقت تهران نشست پشت درهای بسته با حضور وزیران اوپک و دبیرکل این سازمان برای تصمیم گیری در باره سیاست های تولید این سازمان برگزار می شود.

اوپک نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر