کد خبر: 129060 A

دبیر انجمن صنفی CNG

بر اساس پیشنهاد صورت گرفته، قیمت کارمزد جایگاه‌های سی‌ان‌جی بخش خصوصی باید از ۴۰ تومان به ۸۰ تومان افزایش یابد اما همچنان برای اعمال این قیمت منتظر تصمیم شورای اقتصاد هستیم.

دبیر انجمن صنفی CNG بااشاره به افزایش بهای کارمزد جایگاه‌داران اظهار داشت: افزایش کارمزد جایگاه‌داران CNG در غالب افزایش قیمت گاز سی‌ان‌جی نخواهد بود.

مرتضی ابراهیمی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: بر اساس تصمیم وزارت نفت کارمزد جایگاه‌داران CNG افزایش خواهد یافت اما قطعا این افزایش در غالب افزایش قیمت CNGنخواهد بود.

وی افزود: این اقدام در غالب کاهش قیمت گاز طبیعی به جایگاه‌ها خواهد بود و در واقع دولت با افزایش کارمزد جایگاه‌داران از سهم خود، مانع افزایش قیمت CNG خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت هر متر مکعب گاز سی‌ان‌جی ۳۱۰ تومان است، اظهار داشت: هم‌اکنون قیمت هر متر مکعب گاز سی‌ان‌جی به جایگاه‌داران ۲۷۰ تومان است که با فروش جایگاه‌داران با نرخ ۳۱۰ تومان به مصرف کنندگان، ۴۰ تومان کارمزد بابت هر مترمکعب گاز عاید جایگاه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش کارمزد جایگاه‌داران CNG در غالب قیمت ۲۷۰ تومان گاز سی ان جی است تصریح کرد: قیمت گاز که هم اکنون متر مکعبی ۲۷۰ تومان به جایگاه‌داران عرضه می‌شود، قرار است درجهت افزایش کارمزد جایگاه‌داران CNG کاهش یابد.

دبیر انجمن صنفی CNG افزود: البته در حال‌حاضر رقم دقیق افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی ان جی مشخص نیست اما امیدواریم این هفته رقم پیشنهادی در شورای اقتصاد به تصویب برسد.

وی گفت: بر اساس پیشنهاد صورت گرفته، قیمت کارمزد جایگاه‌های سی‌ان‌جی بخش خصوصی باید از ۴۰ تومان به ۸۰ تومان افزایش یابد اما همچنان برای اعمال این قیمت منتظر تصمیم شورای اقتصاد هستیم.

وی با اشاره تاثیر افزایش نرخ کارمزد جایگاه‌های CNG در بهبود وضعیت جایگاه‌ها و توسعه در این بخش گفت: در ۳ سال اخیر به طور مداوم هزینه جایگاه‌های CNG افزایش یافته اما کارمزد آنها ثابت بوده است به طوری که اغلب جایگاه‌داران در یک فشار شدید اقتصادی قرار گرفتند؛ بنابراین با افزایش کارمزد جایگاه‌هاداران تا حدودی فشار اقتصادی از این صنف برداشته شده و شاهد جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به این حوزه هم خواهیم بود.

افزایش قیمت اقتصاد بخش خصوصی دولت سرمایه گذاری بخش خصوصی گاز وزارت نفت افزایش جایگاه کارمزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر