کد خبر: 131272 A

مدیرسامانه هوشمند سوخت:

هر گونه محدودسازی مصرف سی ان جی مغایر با سیاست توسعه سی ان جی است.

عرضه سی ان جی با کارت سوخت، مغایر با سیا ست توسعه سی ان جی است.

محسن روحانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا؛ ضمن اشاره به سیاست وزارت نفت مبنی بر توسعه CNG در کشور، افزود: به نظر می‌رسد با توجه به سیاست دولت مبنی بر توسعه سی ان جی، هر گونه محدودسازی در مصرف سی ان جی مغایر با سیاست توسعه سی ان جی در کشور باشد.

وی ارائه کارت مخصوص عرضه سی ان جی را به نوعی سیاست محدود نمودن مصرف این فرآورده دانست و گفت: قطعا عرضه سی ان جی با کارت سوخت، مغایر با سیا ست توسعه سی ان جی است.

وی تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد که سیاست محدودسازی مصرف سی ان جی روی میز باشد.

مدیرسامانه هوشمند سوخت با اشاره به اینکه تا پایان امسال ارائه کارت سوخت برای سی ان جی در کشور مقدور نخواهد بود، افزود: در شرایطی که هدف دولت توسعه سی ان جی است قطعا عرضه سی ان جی با کارت سوخت و تعیین سقف برداشت نوعی محدوسازی در مصرف خواهد بود.

روحانی تصریح کرد: حداقل در کوتاه مدت سیاست دولت عرضه سی ان جی با کارت سوخت نخواهد بود.

وی همچنین در خصوص عرضه کارت هوشمند انرژی گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال ۸۸ سیاست عرضه کارت هوشمند انرژی را آغاز نمود و در این راستا در نظر داشت تا کارت هوشمند انرژی را در صنعت حمل و نقل ارائه نماید اما با اجرای مرحله اول قانون هدفمند سازی یارانه ها ارائه کارت هوشمند انرژی از اولویت وزارت نفت خارج گردید و حداقل امروز ارائه کارت هوشمند انرژی جزء اولویت‌ها وزارت نفت نیست.

کارت سوخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر