کد خبر: 133840 A

دولت هند به عنوان پیش شرطی برای اعطای مجوز به کشتی‌های ایرانی دارای پوشش بیمه‌ای شرکت‌های ایرانی برای وارد شدن به بنادر هند، خواهان تضمین بانکی از سوی دولت ایران شده است.

دهلی نو مجوز فعالیت شرکت‌های بیمه گر ایرانی برای بیمه محموله‌های نفتی و کانتینری ایران در آب‌های هند را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایلنا، هند مجوز فعالیت شرکت‌های ایرانی صادرکننده بیمه دریایی برای پوشش بیمه‌ای کانتینر، نفتکش و کشتی‌هایی را که در بنادر این کشور پهلو می‌گیرند، برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد که این مجوز از ٢٨ دسامبر سال ٢٠١٣(شنبه ٧ دی) آغاز شده است.

مجوز سه ماهه فعالیت شرکت کلوپ پی‌اند آی کیش و شرکت بیمه معلم ایران برای پوشش بیمه‌ای کشتی‌های ایرانی عازم بنادر هند در ٢٧ سپتامبر(۵ مهر) منقضی شده بود.

کمیسیون دولت هند به ریاست دبیر کل کشتیرانی این کشور که وظیفه چنین تمدیدهایی را برعهده دارد، همچنین با درخواست ایران برای اعطای زمان بیشتر جهت ارائه تضمین بانکی ٢٣٠٠ کرور روپیه‌ای موافقت کرد.

دولت هند به عنوان پیش شرطی برای اعطای مجوز به کشتی‌های ایرانی دارای پوشش بیمه‌ای شرکت‌های ایرانی برای وارد شدن به بنادر هند، خواهان تضمین بانکی از سوی دولت ایران شده است.

گواتم چاترجه، دبیرکل کشتیرانی هند(دی جی اس)، سازمان نظارت بر امور دریایی هند، گفت: ما پیشنهاد تمدید مجوز هر یک از دو شرکت صادرکننده بیمه دریایی ایران را برای ۶ ماه دیگر مطرح کرده‌ایم.

وی افزود: تمدید بیشتر این مجوز پس از یک دوره سه ماهه تقریبا همزمان با انتخابات دولت جدید هند خواهد بود.

این مقام هندی اظهار کرد: دولت ایران به دنبال زمان بیشتر برای گفت‌و‌گو و حل دیپلماتیک موضوع درخواست هند برای دریافت تضمین بانکی ٢٣٠٠ کرور روپیه‌ای است که این کار زمان بر خواهد برد.

کشتیرانی هند ماه دسامبر گذشته از ایران خواست تا تضمین بانکی از طریق یک بانک هندی برای پوشش هرگونه خسارت ناشی از حوادثدریایی در آبهای هند، ارائه دهد.

محمد پاریزی، معاون امور بانک و بیمه وزارت دارایی در ٢٠ سپتامبر(٢٩ شهریور) حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران از بیمه معلم و بیمه شرکت قشم و کلوپ پی‌اند آی کیش را اعلام کرده بود، در این نامه نوشته شده است که این شرکت‌های بیمه تحت نظارت شرکت بیمه مرکزی ایران و تحت حمایت کامل صندوق بیمه دولت هستند.

بیمه کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر