کد خبر: 137880 A

در دیدار وزیر نفت ایران و وزیر امور خارجه سنگال مطرح شد:

ایران می­‌تواند عرضه کننده خوبی برای تامین فرآورده‌­های نفتی سنگال و کشورهای همسایه خود باشد.

وزیر نفت ایران و وزیر امور خارجه سنگال بر ضرورت توسعه همکاری های­ دو کشور در زمینه انرژی تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، منکور اندای(Mankour Ndiaye) وزیر امور خارجه سنگال که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، شب گذشته با بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان دیدار و گفت­وگو کرد.

وزیر نفت در این دیدار، ضمن اشاره به پیشینه روابط دوستانه سیاسی و اقتصادی میان دو کشور، اظهار امیدواری کرد این روابط در آینده نزدیک در زمینه انرژی توسعه بیشتری پیدا کند.

بنابر این گزارش، وزیر نفت با اشاره به این که ایران اولین ذخایر گاز و سومین ذخایر نفت جهان را داراست، افزود: «خوشحال می‌شویم همکاری­های بلند مدتی را در بخش­هایی مانند: تولید نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با کشور سنگال آغاز کنیم و در این زمینه­‌ها بخش خصوصی و دولتی ایران آمادگی کامل دارند.»

زنگنه با تاکید بر اهمیت بازار آفریقا و سنگال برای ایران، گفت: «ایران می­‌تواند عرضه کننده خوبی برای تامین فرآورده­‌های نفتی سنگال و کشورهای همسایه خود باشد».

وی همچنین به امکان پالایش نفت ایران در سنگال و نوسازی و بهسازی بهره­‌برداری از تاسیسات نفتی این کشور اشاره کرد.

در خاتمه، وزیر امور خارجه سنگال نیز ضمن اشاره به این که اراده سیاسی لازم برای تحکیم روابط دو کشور وجود دارد، یادآور شد با توجه به تجارب گذشته، کشورش می­‌تواند در زمینه‌هایی همچون ساخت ­پالایشگاه‌­ها، ذخیره‌­سازی گاز طبیعی و تامین گوگرد مورد نیاز صنایع شیمیایی، از کمک‌­های ایران بهره‌­مند شود.

نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر