کد خبر: 139830 A

عضو کمیسون انرژی در گفتگو با ایلنا:

آنچه در زمینه فعالیت این بندر اثرگذار است جذب نیرو و رفع دغدغه اشتغال در منطقه است، ضمن آنکه این بندر توان این را دارد تا سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بانکرینگ داشته باشد.

عضو کمیسون انرژی گفت: بندر صادراتی فرآورده‌های نفتی با توان ذخیره سازی ۳۰۰ هزار بشکه فرآورده در استان بوشهر افتتاح شد.

موسی احمدی نماینده مردم کنگان، دیر، جم وعسلویه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از راه اندازی بندر صادراتی فرآورده های نفتی در استان بوشهر توسط شرکت فراسکو خبر داد و اظهار داشت: این بندر که فرآورده‌های نفتی را به کشورهای همسایه و سایر کشورها می‌فرستد ۳۰۰ هزار بشکه ظرفیت ذخیره سازی دارد که از توزیع وصادرات فرآورده‌های نفتی، بانکرینگ کشتی ها و ترانزیت فرآورده‌ها محقق می‌شود.

وی افزود: این بندر ۵۰ هکتار فضای کاری دارد که در حقیقت ترمینال بزرگی است که می توان محصولات نفتی را به کشورهای چین، تایوان و هند صادر می کند.

وی از بندر صادراتی فرآورده‌های نفتی در استان بوشهر بعنوان راه ابریشم آبی یاد کرد و گفت: این بندر یکی از گام‌ها اساسی در بحثحماسه اقتصادی به شمار می‌رود زیرا حرکت نظام را به سمت و سوی صادرات فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام محقق می‌کند.

وی تصریح کرد: این بندر در جایی واقع شده که می‌تواند از ظرفیت ۴۶ هزار متری اراضی پارس جنوبی و ۲۴ فاز پالایشگاهی و مجتمع های پتروشیمی برای انتقال فرآورده‌ها استفاده کند.

این عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: آنچه در زمینه فعالیت این بندر اثرگذار است جذب نیرو و رفع دغدغه اشتغال در منطقه است ضمن آنکه این بندر توان این را دارد تا سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بانکرینگ داشته باشد.

گفتنی است، این بندر صادراتی روز گذشته با حضور اعضا و هیات رئیسه کمیسیون انرژی و همچنین متخصصین وزارت نفت افتتاح شد که به گفته عضو کمیسیون انرژی با توجه به نگاه مجلس که از نظر رهبر انقلاب اتخاذ شده حمایت ویژه‌ای از این اقدامات که منجر به صادرات فرآورده‌های نفتی می‌شود بعمل خواهد آمد.

افتتاح بندر صادراتی فرآورده‌های نفتی در استان بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر