کد خبر: 142620 A

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفتگو با ایلنا:

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با توجه به بارش بی سابقه برف طی ۵۰ سال اخیر در منطقه مازندران و قطع گسترده برق و متعاقب آن قطعی آب با استفاده از ژنراتورهای مستقر در محل ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع آب برقرار شد.

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۱۳ دیزل ژنراتور از استان های معین به تنکابن فرستاده شده و تا بعد از ظهر جریان آب برقرار خواهد شد.

حمیدرضا جانباز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت آب مناطق مازندران و گیلان با توجه به بارش شدید برف طی روزهای اخیر اظهار داشت: با توجه به بارش بی سابقه برف طی ۵۰ سال اخیر در منطقه مازندران قطع گسترده برق و متعاقب آن قطعی آب با استفاده از ژنراتورهای مستقر در محل ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع آب برقرار شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان های نور، رویان، نوشهر، چالوس، عباس آباد، سلمان شهر، کلارآباد و رامسر ۱۰۰درصد آب وصل است و مشکلی وجود ندارد و مشکلات محدودی که ممکن است وجود داشته باشد مربوط به یخ زدگی کنتورهاست که با تماس مشترکین و اعزام مامورین مشکل برطرف می شود.

جانباز بیشترین مشکل قطعی آب را مربوط به تنکابن اعلام کرد و گفت: در شهرهای تنکابن، خرم آباد، نشتارود و شیرود ۱۵۳۰۰ مشترک داریم و در حال حاضر منابع آب گرفته اند و به لحاظ هیدرولیکی آب موجود است ولی در شهرهای نشتارود با ۶۴۶۰ مشترک و شیرود با ۳۹۰۰مشترک به دلیل مشکلات قطعی برق قطعی آب نیز داشتیم که با استقرار دیزل ژنراتور از استان های معین مشکلات در حال برطرف شدن است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت جاده های تنکابن نابسامان است و امکان تردد وجود ندارد و این مسئله حل قطعی آب و برق شهر را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: در حال حاضر ۱۳ دیزل ژنراتور از استان های معین به تنکابن فرستاده شده و تا بعد از ظهر جریان آب برقرار خواهد شد.

وی یادآور شد: در ۱۵۴ روستا مشکل قطعی آب و برق داشتیم که به محض برطرف شدن مشکل جاده‌ای و دسترسی در کمترین زمان ممکن مشکلات رفع خواهد شد.

جانباز در خصوص مشکلات قطعی آب در استان گیلان نیز گفت: تنها در شرق گیلان و شهرهای چابکسر و رودسر قطعی محدودی وجود داشت که با اقدام به موقع مشکلات برطرف شد و در صومعه سرا نیز که بارش برف از شب گذشته شدت گرفته تعداد کمی از روستاها دچار مشکل شدند که با اعزام نیرو مشکلات برطرف شد.

استقرار 13 دیزل ژنراتور برای رفع قطعی آب در مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر