کد خبر: 142633 A

مدیرعامل توانیر در گفتگو با ایلنا:

بیشترین مشکل قطعی آب و برق مربوط به تنکابن بوده که در حال حاضر با اعزام نیروهای امدادرسان ۷۵ درصد مشترکان برق دارند اما مشکل ۲۵ درصد باقیمانده مشترکانی که برق ندارند مربوط به پارگی سیم‌ها است.

مدیرعامل توانیر گفت: بیشترین مشکل قطعی آب و برق مربوط به تنکابن بوده که در حال حاضر با اعزام نیروهای امدادرسان ۷۵ درصد مشترکان برق دارند اما مشکل ۲۵ درصد باقیمانده مشترکانی که برق ندارند مربوط به پارگی سیم‌ها است.

همایون حائری مدیرعامل توانیر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص قطعی برق استان های گیلان و مازندران در پی بارش شدید برف اظهار داشت: به محض ارسال گزارشاتی مبنی بر قطعی برق مناطق ۱۰۲ اکیپ از توزیع برق غرب منطقه مازندران و استان های مجاور به منطقه اعزام شد و همکاران با استفاده از بالابرها در حال رفع مشکل و تامین برق منطقه هستند.

وی افزود: به دلیل بارش برف بالاتر از ۲ متر بسیاری از تجهیزات مثل ترانس داخل برف مدفون شدند و همچنین شکستن درخت ها نیز منجر به پارگی سیم ها شد.

حائری با اشاره به اینکه تامین برق فشار قوی برقرار است، توضیح داد: بیشترین مشکل مربوط به پارگی سیم‌ها و در روستاها است و با توجه به اینکه بیشترین مشکل قطعی آب و برق مربوط به تنکابن بوده که در حال حاضر با اعزام نیروهای امدادرسان ۷۵ درصد مشترکین برق دارند، اما مشکل ۲۵ درصد باقیمانده مشترکانی که برق ندارند مربوط به پارگی سیم‌ها است که همکاران در حال تعمیر و رفع آن هستند.

وی ادامه داد: در رامسر شبکه برق فشار قوی که برق اصلی شهر را تامین می کرد دچار پارگی شد که در اقدامی سریع در حال حاضر ۹۵ درصد برق شهر تامین شده است.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: در استان گیلان نیز خاموشی های پراکنده گزارش شده که بیشتر به خاطر پارگی سیم ها بوده که با کمک اکیپ های امداد برطرف شده است.

وی در خصوص مشکل قطعی آب منطقه به تبع قطعی برق نیز گفت: دیزل ها به خاطر عدم رسیدن سوخت دچار مشکل شده بودند که باعثقطعی آب شد که با برقراری سیستم برق رسانی مشکل رفع شد.

اعزام 102 اکیپ امدادرسان برای رفع مشکل برق مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر