کد خبر: 149854 A

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش؛

ذخیره بنزین نوروزی در حال افزایش است و هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر ذخیره وجود دارد.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش از اقدام وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش برای ثبت جهانی بنزین یورو ۴ تولیدی کشور خبر داد.

به گزارش عباس کاظمی در سیزدهمین مراسم تجلیل از بازنشستگان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران با اعلام این خبر گفت: بنزین یورو ۴ تولید برخی پالایشگاهها که هم اکنون در کلان شهرهای کشور توزیع می شود، بین المللی است و قابلیت ثبت جهانی دارد.

وی با بیان این که شرکت ملی پخش با تمام محدودیتها توانسته است به همه جایگاههای شهر تهران و بیشتر جایگاههای شهر کرج سوخت یورو ۴ توزیع کند، افزود: یکی از ابتکارهای شرکت ملی پخش توزیع همه بنزین یورو ۴ تولیدی پالایشگاه امام خمینی اراک در تهران و کرج بوده است.

کاظمی البته نقش سوخت را در ایجاد آلایندگی هوا ۲۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: مابقی آلایندگی ها باید از طریق حمل و نقل صحیح، استفاده بیشتر از نیروی برق، اصلاح خودروها و… برطرف شود.

او همچنین به ذخایر مناسب بنزین برای سفرهای نوروزی و تابستانی مردم اشاره کرد و گفت: ذخیره بنزین نوروزی در حال افزایش است و هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر ذخیره وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از بازنشستگان و پیشکسوتان صنعت پالایش و پخش کشور گفت: از مسئولان می خواهم در هر مناسبت و جشنی که از سوی این شرکت برپا می شود از حضور بازنشتگان استفاده و از آنها نیز دعوت کند.

وی صنعت نفت را عظیم ترین و از بعد کار سخت ترین صنعت کشور دانست و تصریح کرد: نقش کارکنان این صنعت قبل از انقلاب اسلامی و بعد از آن و در زمانهای جنگ، تحریم بسیار ستودنی است.

عباس کاظمی صنعت نفت را یکی از سنگرهای مهم دفاعی و اقتصادی در کشور برشمرد و افزود: صنعت نفت در همه مراحل انقلاب، جنگ و تحریم، اقتصاد کشور را تضمین کرد و کارکنان آن بدون هیچگونه شکایتی از فعالیت سخت دست برنداشته اند.

بنزین یورو 4 ثبت جهانی می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر