کد خبر: 151472 A

مدیر عامل آب و فاضلاب چابهار؛

آب شیرین کن چابهار ۱۵ تا ۱۹ هزار متر مکعب آب منطقه را تامین کرده و با راه اندازی فاز ۲ آن تا ۴ ماه آینده مسئله جیره بندی آب چابهار که ۲۴ ساعت آب قطع و ۲۴ ساعت وصل است، حل خواهد شد.

به گفته مدیر عامل آب و فاضلاب چابهار با راه اندازی فاز ۲ پروژه آب شیرین کن چابهار مسئله جیره بندی آب در چابهار حل می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسینی مدیر عامل آب و فاضلاب چابهار در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه آب شیرین کن این منطقه اظهار داشت: در حال حاضر آب شیرین کن قدیمی چابهار - کنارک که با سیستم تقطیر مراحل شیرین سازی آب را انجام می داد به دلیل پرهزینه بودن از مدار خارج شده و آب شیرین کنی توسط بخش خصوصی راه اندازی شده آب شرب مصرفی چابهار را تامین می کند.

وی افزود: این آب شیرین کن ۱۵ تا ۱۹ هزار متر مکعب آب منطقه را تامین کرده و با راه اندازی فاز ۲ آن تا ۴ ماه آینده مسئله جیره بندی آب چابهار که ۲۴ ساعت آب قطع و ۲۴ ساعت وصل است، حل خواهد شد.

مظفری کارشناس مکانیک نیز در خصوص مراحل شیرین سازی آب در این پروژه توضیح داد: آب شیرین کن چابهار در منطقه ای که دریای عمان آرامش بیشتری دارد واقع شده و حوضچه های احداثشده فشار موج و تلاطم آب را می گیرند.

وی افزود: آب خام ورودی از طریق تاسیسات و تجهیزات برداشت مستقیم آب از دریا تامین شده و از طریق خط لوله و ضمن تزریق مواد منعقد کننده وارد فیلترهای شنی شده و پس از ذخیره در مخزن آب خام از طریق ایستگاه پمپاژ به فیلترهای کاتریج و از آنجا به سمت واحدهای اسموز معکوس هدایت می شود.

مظفری خاطرنشان کرد: برای تامین آب شیرین با ظرفیت ۱۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز از ۶ دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس دریایی هر یک به ظرفیت تولید ۲۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز استفاده می شود که با تغییر شرایط نگهداری و استفاده از دستگاه هفتم آب شیرین کن امکان افزایش اولید آب شیرین تا ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز نیز وجود دارد.

گفتنی است؛ نوع قرارداد این پروژه B. O. O. T و مبلغ سرمایه گذاری ۲۰۰میلیارد ریال است که درسال ۸۹ برای دوره زمانی بهره برداری ۱۵ سال راه اندازی شده که ظرفیت تعهد شده آن ۱۵ هزار متر مکعب و ظرفیت نهایی تولید آب ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه وز است.

حل مشکل جیره بندی آب چابهار؛تا 4 ماه آینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر