کد خبر: 151528 A

در نشست مدیران برق سیستان و بلوچستان عنوان شد؛

در استان سیستان و بلوچستان به معنای واقعی خصوصی سازی در بخش توزیع برق انجام شده و این امر به شاخص‌های بهبود کیفیت کمک کرده و تلفات برق را از ۲۸ درصد به ۲۱.۳ درصد در مدت دو سال رسانده است.

مدیران عامل برق سیستان و بلوچستان خصوصی سازی را از مزیت های اصلی در صنعت برق عنوان و بر لزوم گازرسانی به استان تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا رخشانی مهر مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در نشست خبری مدیران عامل شرکت های تابعه وزارت نیرو وجود ۶۷۰ هزار مشترک، ۳۳ هزار کیلومتر شبکه، خدمات رسانی در ۴۴ نقطه استان سیستان و بلوچستان را از ویژگی‌های شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان برشمرد و اظهار داشت: این استان از بزرگترین مساحت در سطح کشور برخوردار است که به لحاظ پراکندگی در کشور اول بوده بطوری که در هر کیلومتر مربع ۳ مشترک وجود دارد که این امر مشکلات خاص خود را برای برق رسانی دربر دارد.

وی ادامه داد: شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان رتبه نخست کشوری در سال های ۹۱ و ۹۲ را از نظر برق رسانی به روستاهای کشور داشته و همچنین در شاخص پرداخت غیر حضوری مشترکان و سرانه مصرف مشترکان خانگی نیز رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

رخشانی مهر با بیان اینکه در زمان کنونی چهار هزار و ۸۰۸ روستای برقدار و ۴۷۳ روستای غیر برقدار در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، تصریح کرد: طی دو سال آینده به روستاهای فاقد برق، برق رسانی خواهد شد.

وی نرخ خاموشی در استان سیستان و بلوچستان را در سال ۸۹ حدود ۳.۴ در هزار و در سال جاری یک در هزار عنوان و این نرخ خاموشی زیر میانگین کشوری دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته اعداد تراتسفورماتورها از ۶۴۰۰ به ۱۷۵۰۰ رسیده و کیلومتر شبکه از ۱۷ هزار به ۳۳ هزار کیلومتر و تعداد مشترکین استان از ۳۴۰ هزار به ۶۷۰ هزار رسیده که رشد قابل توجهی است.

وی خاطرنشان کرد: ما ۵۴۰ هزار مشترک داشتیم که علیرغم مشکلات نقدینگی ۱۳۰ مشترک جدید نیز جذب کرده ایم ضمن اینکه برنامه داریم که ۲۴ روستا از محل منابع داخلی شرکت برقدار شوند.

رخشانی مهر با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان به معنای واقعی خصوصی سازی در بخش توزیع برق انجام شده است، گفت: خصوصی سازی به شاخص های بهبود کیفیت کمک کرده و تلفات برق را از ۲۸ درصد به ۲۱.۳ درصد در مدت دو سال رسانده است.

وی همچنین کاهش قابل ملاحظه افت ولتاژ و افزایش میزان رضایتمندی مشترکان از دیگر آثار خصوصی سازی در صنعت برق عنوان کرد.

با گازرسانی به استان ۳۲۰میلیارد تومان از محل گازوئیل صرفه جویی می شود

به گزارش خبرنگار ایلنا در ادامه نشست پودینه مدیرعامل تولید برق استان سیستان و بلو چستان نیز اظهار داشت: در سال ۹۲،۱۰۰ درصد تعمیرات اساسی توسط و ۶۰ درصد واحدهای بخار توسط نیروهای بومی انجام شده است.

وی افزود: مهمترین معضل ما سوخت مازوت و گازوئیل است که حمل این سوخت ها به نیروگاه های استان ۴۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد که در صورت گاز سوز شدن نیروگاه ها ۳۲۰ میلیارد تومان از محل سوخت گازوئیل صرفه جویی خواهد شد.

پودینه خاطرنشان کرد: چنانچه بتوانیم گازوئیل را با ارز آزاد بفروشیم می تواند ۲ برابر یارانه مردم استان را پاسخگو باشد و ۳ هزار میلیارد تومان به داخل کشور بر می گردد.

خصوصی سازی تلفات برق را از 28 درصد به 21.3 درصد رساند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر