کد خبر: 154876 A

رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی در گفتگو با ایلنا؛ / تکرار /

باید در تفاهمنامه ها، قراردادها و آئین نامه‎های مربوط به نفت و انرژی و حتی قوانین مجلس تحول و اصلاحات لازم صورت گیرد تا مشکل تشریفات دست و پاگیر اداری رفع و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی بر لزوم استانداردسازی، کاهش مصرف سوخت، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و سرمایه گذاری بیشتر در میادین مشترک در سال جدید تاکید کرد.

نادر فریدونی رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا پیشنهاداتی را برای برنامه ریزی در حوزه نفت و گاز در سال جدید مطرح و اظهار داشت: ابتدا باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در مصرف انرژی و نفت و گاز صرفه جویی شود.

وی ادامه داد: باید سعی شود سوخت مصرفی مطابق استاندارد جهانی و یورو ۴ و یورو ۵ شده تا بتوانیم مصرف سوخت را کاهش دهیم.

فریدونی با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری بیشتر در میادین مشترک برای استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود، تصریح کرد: باید در تفاهمنامه ها، قراردادها و آئین نامه‎های مربوط به نفت و انرژی و حتی قوانین مجلس تحول و اصلاحات لازم صورت گیرد تا مشکل تشریفات دست و پاگیر اداری رفع و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

وی همچنین به تحریم‌ها و مشکلات مربوط به صادرات و بیمه نفت کش‌ها اشاره و اظهار داشت: بخشی از مشکلات یاد شده مربوط به نداشتن برنامه برای استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بوده است که در این زمینه باید سرمایه گذاری بیشتری از سوی وزارت نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی صورت گیرد.

این نماینده مجلس گفت: در سال ۹۱ و ۹۲ برای فروش نفت از برخی واسطه ها بعنوان رابط استفاده شد که عدم تفاهمنامه و قرارداد شفاف منجر به بروز و ظهور شخصی چون بابک زنجانی شد که در این خصوص باید قراردادها شفاف و محکمتر شده تا مشکلاتی از این قبیل پیش نیاید.

استانداردسازی، کاهش مصرف سوخت و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر؛ اولویت‌های سال 93/ قراردادهای غیرشفاف بابک زنجانی را وارد عرصه نفت کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر