کد خبر: 157003 A

برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تاسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

مدیرعامل بورس انرژی گفت: نفت خام فردا با برای اولین بار با قیمت هر بشکه ٣٠۶ هزار تومان در بورس انرژی عرضه خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل بورس انرژی اظهار کرد: طبق هماهنگی های انجام شده، قرار است از فردا یکشنبه، روزانه ٣ هزار بشکه نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده کنندگان واقعی آن را خریداری کنند.

سید علی حسینی افزود: خریداران از سوی شرکت ملی نفت ایران تائید صلاحیت شده اند و قرار است هر بشکه نفت خام با قیمت حدود ٣٠۶ هزار تومان فروخته شده و معامله قیمت پایه به صورت ریالی خواهد بود.

وی ادامه داد: قیمت گذاری بر مبنای میانگین قیمت ١ ماه گذشته نفت صادراتی انجام شده است.

مدیرعامل بورس انرژی چندی پیش گفته بود: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام انجام شده است، به طوری که چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی کرده اند.

حسینی به تلاشهای وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفته بود: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور کار شرکت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

مدیر عامل بورس انرژی با اشاره به عرضه سه هزار بشکه ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه گفته بود: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تاسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی افزوده بود: پس از پایان تعطیلات نوروز، قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام خواهد شد.

قیمت فروش هر بشکه نفت خام در بورس انرژی تعیین شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر