کد خبر: 160670 A

مدیر کل حقوقی پیشین سازمان مدیریت:

تعیین قیمت بنزین بر عهده دولت است، از این رو قوه مجریه باید نرخی معین کند تا به واسطه درآمدهای حاصل از آن، بتواند توسعه و تولید کشور را شتاب بخشد.

مدیرکل حقوقی پیشین سازمان مدیریت کشور گفت: ایران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بنزین و سوخت ارزانی به مردم خود عرضه می کند که این امر به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست و با ادامه این روند تنها به سوزاندن سرمایه های ملی خود کمک کرده ایم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی ایران، بیژن رحیمی دانش افزود: در حال حاضر به دلیل افزایش شدت مصرف سوخت و انرژی در کشور، دولت چاره ای جز بالا بردن نرخ حامل های انرژی از جمله بنزین ندارد.

وی اظهارداشت: تعیین قیمت بنزین بر عهده دولت است، از این رو قوه مجریه باید نرخی معین کند تا به واسطه درآمدهای حاصل از آن، بتواند توسعه و تولید کشور را شتاب بخشد.

مدیر کل حقوقی اسبق سازمان مدیریت کشور، بهترین حالت عرضه و توزیع بنزین را تک نرخی دانست و یادآور شد: هرچند بهترین حالت برای عرضه و توزیع بنزین در کشور تک نرخی است، اما در برخی موارد، دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه چاره ای جز اعمال سیاست های دو نرخی و یا چند نرخی ندارد.

رحیمی دانش با اشاره به این که عرضه بنزین ارزان به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست، گفت: ایران در مقایسه با دیگر کشورهای جهان، بنزین و سوخت ارزانی به مردم خود عرضه می کند که این امر به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست و با ادامه این روند، تنها به سوزاندن سرمایه های ملی خود کمک کرده ایم.

وی ادامه داد: اگر قرار است بنزین به صورت دو نرخی عرضه شود باید از میزان سهمیه آن کاسته و یا میان قیمت بنزین یارانه ای و آزاد فاصله ای منطقی و معقول ایجاد شود.

وی گفت: با واقعی شدن نرخ بنزین هم مصرف این فرآورده در کشور کاسته خواهد شد و هم درآمدهای دولت به سمت نوسازی اقتصادی و توسعه کشور سوق داده می شود.

انرژی ایران بنزین جامعه درآمد دولت سرمایه کشورهای جهان نفت یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر