کد خبر: 161140 A

ایجاد ٧٠٠٠ مگاوات ظرفیت تولید انرژیهای تجدیدپذیر نه‌تنها بخشی از انرژی کشور را تامین می‌کند بلکه با استفاده نکردن از سوختهای فسیلی، از آلودگی محیط زیست جلوگیری شده و به اقتصاد ملی نیز کمک خواهد شد.

در قالب قانون بودجه سال ٩٣، چنانچه مشترکان خانگی و حتی غیرخانگی به تامین برق خود از طریق نیروگاههای خورشیدی مایل باشند، وزارت نیرو تا ٥٠ درصد کمک بلاعوض به متقاضیان ارایه می‌کند.

به گزارش ایلنا، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انر‍ژی، با اعلام این خبر گفت: عملیات نصب نیروگاههای خورشیدی روی بام مدارس در استانهای مختلف آغاز شده است و به دنبال گسترش نیروگاههای خورشیدی خانگی هستیم.

وی با بیان این که راهبرد وزارت نیرو تنوع سبد تولید برق است، افزود: در زمان حاضر، بیش از ٩٥ درصد برق کشور توسط نیروگاههای حرارتی تولید و کمتر از پنج درصد برق کشور ازطریق نیروگاههای با انرژی تجدیدپذیر تامین می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انر‍ژی ادامه داد: رویکرد صنعت برق مبتنی بر این است که در سالهای آینده توجهی ویژه‌ به توسعه نیروگاههای تجدیدپذیر ازجمله نیروگاههای بادی و خورشیدی صورت گیرد.

فلاحتیان با اشاره به اجازه قانون بودجه ٩٣ به سرمایه‌گذاری ٣٠ هزار میلیارد ریالی در بخش انرژیهای تجدیدپذیر، گفت: در پنج سال آینده، پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید بادی و خورشیدی به بهره‌برداری رسیده و این رقم در افق ١٣٩٩ به ٧٠٠٠ مگاوات می‌رسد.

وی گفت: ایجاد ٧٠٠٠ مگاوات ظرفیت تولید انرژیهای تجدیدپذیر نه‌تنها بخشی از انرژی کشور را تامین می‌کند بلکه با استفاده نکردن از سوختهای فسیلی، از آلودگی محیط زیست جلوگیری شده و به اقتصاد ملی نیز کمک خواهد شد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انر‍ژی با بیان این که پارسال ٩٥۶ مگاوات قرارداد احداثنیروگاههای خورشیدی با بخش خصوصی امضا شد، تصریح کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم که حدود ١٠٠٠ مگاوات نیروگاه خورشیدی و بادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور احداثشود.

فلاحتیان اظهار داشت: عملیات نصب نیروگاههای خورشیدی بر روی بام مدارس در استانهای مختلف آغاز شده است و به دنبال گسترش نیروگاههای خورشیدی خانگی هستیم.

تسهیلات بلاعوض جهت نصب نیروگاههای خورشیدی برای مشترکان خانگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر