کد خبر: 164203 A

مدیر دفتر آموزش و اطلاع‌رسانی سازمان بهره‌وری انرژی ایران:

اگرچه هزینه لامپ‌های LED کمی بالا‌تر از سایر لامپ‌ها است، اما به دلیل طول عمر بسیار بالای آن‌ها و کاهش مصرف برق تا یک پنجم لامپ‌های کم مصرف، کاملا به صرفه است.

مدیر دفتر آموزش و اطلاع‌رسانی سازمان بهره‌وری انرژی ایران(سابا) گفت: پرتال راهنمای کاهش هزینه برق به‌زودی در پایگاه اینترنتی سازمان بهره‌وری انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، حسن زربخش اظهار داشت: یک پرتال جدید زیرمجموعه سایت سازمان بهره‌وری انرژی به‌منظور کاهش هزینه برق خانوار‌ها در حال راه اندازی است.

وی افزود: هدف از ایجاد این پرتال، معرفی راهکارهای کاهش هزینه برق خانوار‌ها در مرحله نخست و در مرحله دوم صنعت است که افزون بر کاهش هزینه برق، بتوانیم پیک برق در تابستان را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: بنا بر برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی می‌شود این پرتال تا اواخر اردیبهشت یا اوایل خردادماه راه اندازی شود تا هرچه سریع‌تر راهکارهای کاهش هزینه برق در دسترس عموم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اگر اصلاح‌های لازم در بخش روشنایی، سامانه‌های سرمایشی در تابستان و گرمایشی در زمستان و لوازم خانگی انجام شود، بین ۲۰ تا ۳۰ درصد در هزینه‌های برق صرفه‌جویی خواهد شد، اظهار داشت: با اجرای این راهکارهای کم هزینه و بی‌هزینه، می‌توان تاثیر افزایش ۲۴ درصدی قیمت‌ها را بی‌تاثیر کرد.

زربخش اصلاح سامانه روشنایی را نخستین گام برای کاهش هزینه برق عنوان کرد و گفت: استفاده از لامپ‌های کم مصرف و روشنایی موضعی و همچنین استفاده از نور طبیعی در طول روز به کاهش مصرف برق کمک خواهد کرد.

مدیر دفتر آموزش و اطلاع رسانی سازمان بهره وری انرژی ایران افزود: اگرچه هزینه لامپ‌های LED کمی بالا‌تر از سایر لامپ‌ها است، اما به دلیل طول عمر بسیار بالای آن‌ها و کاهش مصرف برق تا یک پنجم لامپ‌های کم مصرف، کاملا به صرفه است.

وی با اشاره به استفاده از کولرهای آبی و کولرهای گازی در نقاط مختلف کشور، تاکید کرد: لازم است نوع کولر متناسب با محل زندگی انتخاب شود که با راه اندازی این پرتال، روش‌های کاهش مصرف برق و به دنبال آن کاهش هزینه‌ها به تفصیل بیان می‌شود.

پرتال راهنمای کاهش هزینه برق راه‌اندازی می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر