کد خبر: 164332 A

رییس مجلس شورای اسلامی به اتفاق وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی که به منظور شرکت در جشنواره ملی خلیج فارس روز چهارشنبه به هرمزگان سفر کرده اند از پالایشگاه های نفت بندرعباس دیدن کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی به اتفاق وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی که به منظور شرکت در جشنواره ملی خلیج فارس روز چهارشنبه به هرمزگان سفر کرده اند از پالایشگاه های نفت بندرعباس دیدن کردند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این مراسم گفت: با اجرای کامل طرح افزایش بنزین این پالایشگاه، ظرفیت تولید بنزین روزانه از۱۰ میلیون لیتر به ۱۳میلیون لیتر افزایش پیدا خواهد کرد.

علیرضا امین با اشاره به اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید بنزین، گفت: با اجرای این طرح، یک واحد تولید بنزین(CCR) با ظرفیت روزانه ۲۵ هزار لیتر افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ساخت واحدهای ایزومریزاسیون، تصفیه نفت گاز و نفت سفید، تصفیه گاز ترش، واحد آب ترش و واحد گوگردسازی از دیگر فرایندهای طرح افزایش تولید بنزین خواهد بود.

مدیر شرکت پالایش نفت بندرعباس پیشرفت این طرح را ۵۲.۵ درصد اعلام کرد.

وی زمان احتمالی فروش اوراق مشارکت ریالی را اواخر ماه جاری دانست و اظهار داشت: تاکنون جلسات مختلف در این زمینه برگزار و مصوبات هیات مدیره در این مورد نیز کسب شده است.

شرکت پالایش نفت بندرعباس در فضایی به وسعت تقریبی ۷۰۰ هکتار در کرانه شمالی آبهای خلیج فارس و مجاورت شهر بندرعباس احداثو در سال ۱۳۷۶ مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مجموعه به منظور تأمین بخشی از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور و امکان صدور فرآورده های مازاد تاسیس شده است

ظرفیت اسمی پالایشگاه بندرعباس تاپایان تیرماه سال ۱۳۸۷ به میزان ۲۳۲ هزار بشکه در روز بود که با اجرای طرح افزایش ظرفیت اکنون با ظرفیت ۳۲۰ هزار بشکه در روز فعال است و خوراک آن شامل ۲۹۴ هزار بشکه نفت خام سنگین صادراتی و ۲۶ هزار بشکه میعانات گازی استحصالی از منابع گازی سرخون بوده است و بیشترین فرآورده های میان تقطیر را تولید می کند.

بنزین پالایش خلیج فارس خوراک فرآورده های نفتی گاز مجلس شورای اسلامی نفت هرمزگان بندرعباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر