کد خبر: 166929 A

مدیر عامل پتروپارس در گفت‌وگو با ایلنا:

در آذر ماه حدود ۳۲ میلیون متر مکعب دیگر گاز شیرین از ۲ سکو به خط می‌زنیم و در مجموع نزدیک به ۶۰ میلیون متر مکعب گاز به خط زده و تعهدات ما در فاز ۱۲ به حداکثر می‌رسد.

مدیر عامل پتروپارس گفت: در خرداد ماه سال جاری ۲۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین وارد شبکه سراسری می‌شود.

محمد جواد شمس مدیر عامل پتروپارس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از وارد خط شدن ۲۵ میلیون متر مکعب گاز شیرین در خرداد ماه خبر داد و گفت: در بهمن ماه گاز از دریا آمد و ۲۱ اسفند ماه گاز شیرین به شبکه سراسری زده شد.

وی افزود: فاز ۱۲ بعد از فازهای ۴ و ۵ اولین فازی بود که گاز از دریا وارد پالایشگاه شد.

شمس خاطرنشان کرد: در فاز ۱۲ از زمان آغاز عملیات انتقال گاز از دریا تا کنون توقف تولید نداشته‌ایم در حالی که در فازهای دیگر SHUT DOWN می‌گرفتند اما در تاسیسات دریایی و پالایشگاهی این کار با کیفیت بوده و هیچ توقفی در کار نبود.

وی وارد مدار شدن ۲۵ میلیون متر مکعبی گاز شیرین از فاز ۱۲ را در خرداد ماه منجر به ایجاد حس امید در درگر فازهای پارس جنوبی دانست.

مدیرعامل پتروپارس همچنین گفت: در آذر ماه حدود ۳۲ میلیون متر مکعب دیگر گاز شیرین از ۲ سکو به خط می‌زنیم و در مجموع نزدیک به ۶۰ میلیون متر مکعب گاز به خط زده و تعهدات ما در فاز ۱۲ به حداکثر می‌رسد.

وی میزان سرمایه‌گذاری را در فاز ۱۲،۶. ۷ میلیارد دلار عنوان و تاکید کرد: فاز ۱۲ و ۱۹ امسال تکمیل می‌شود و در حال حاضر فاز ۱۹ از بین فازهای ۳۵ ماهه از همه جلوتر بوده و ۷۸ درصد پیشرفت کار داشته است.

شمس با اشاره به اینکه فاز ۱۲ در مسیر خوبی بوده و در فاز ۱۹ نیز سرآمد دیگر فازها هستیم، خاطرنشان کرد: از فاز ۱۹،۵۰ میلیون متر مکعب گاز برداشت خواهد شد.

خرداد ماه 25 میلیون متر مکعب گاز شیرین وارد شبکه سراسری می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر