کد خبر: 172705 A

رئیس هیات مدیره نساجی کشور به ایلنا خبر داد:

برای رسیدگی به وضعیت کمبود مواد اولیه نامه نگاری‌هایی با وزارت صنعت داشته‌ایم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

رئیس هیات مدیره صنعت نساجی کشور گفت: در کارگروهی که با حضور نماینده وزارت صنعت، پتروشیمی‌ها، شرکت صنایع ملی پتروشیمی، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده برگزار می‌شود نماینده نساجی تنها حق حضور دارد اما صاحب رای نیست.

محمد مروج حسینی رئیس هیات مدیره نساجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت مواد اولیه مورد نیاز نساجی‌ها اظهار داشت: وضعیت مواد اولیه نساجی‌ها هنوز تغییر نکرده زیرا ما حدود ۷ هزار تن مواد نیاز داریم در حالی که این میزان فقط به کمتر از ۱۵۰۰ تن رسیده است.

مواد اولیه به جای بورس در بازار آزاد عرضه می‌شود

وی افزود: در حال حاضر پلی پروپیلن و پلی استر در بازار آزاد با تفاوت قیمت ۱۵۰۰ تومانی نسبت به بورس موجود است که عرضه در بازار نیز از سوی پتروشیمی‌ها صورت می‌گیرد.

مروج حسینی خاطرنشان کرد: پتروشیمی‌ها انواع مختلف محصولی که در بورس عرضه می‌کنند به حساب نساجی گذاشته اند در حالی که ۴۱ هزار تن محصولی که از سوی شرکت‌های توزیع کننده محصولات پتروشیمی به بورس فرستاده شده کاربردهای مختلفی دارد و تنها دو محصول در صنعت نساجی مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت محصولات پتروشیمی در بورس تغییر نکرده است و با‌‌ همان نرخ ۴۲۰۰ تومان عرضه می‌شود، تصریح کرد: توافق شده بود که هر هفته ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰تن مواد اولیه مورد نیاز نساجی از سوی پتروشیمی‌ها در بورس عرضه شود که تا کنون این شرکت‌ها به بهانه‌های مختلف از این عرضه سر باز زده‌اند.

رئیس هیات مدیره نساجی گفت: در حال حاضر به دلیل کمبود مواد اولیه وامتناع پتروشیمی‌ها از عرضه کافی آن، بعضی واحد‌های نساجی تعطیل شده و بسیاری نیز با ۱۰ درصد راندمان کار می‌کنند و تنها دلیل عدم تعطیلی این واحد‌ها هم این است که نمی‌توانند کار را متوقف کنند زیرا سیستم ذوب ریسی است و ممکن است بعد از تعطیلی مشکلات پاک کردن و خشک کردن پیش آید.

نماینده نساجی در کارگروه تعیین تکلیف مواد اولیه حق رای ندارد

وی با انتقاد از اینکه نماینده نساجی در جلسات مشترک با وزارت صنعت حق رای ندارد، گفت: در کارگروهی که با حضور نماینده وزارت صنعت، پتروشیمی‌ها، شرکت صنایع ملی پتروشیمی، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده برگزار می‌شود نماینده نساجی تنها حق حضور دارد اما صاحب رای نیست.

مروج حسینی در خاتمه یادآور شد: ما برای رسیدگی به وضعیت کمبود مواد اولیه نامه نگاری‌هایی با وزارت صنعت داشته‌ایم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

نساجی‌ها متهم به غوغاسالاری شدند/نساجی ها فقط با 10 درصد راندمان کار می‌کنند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر