کد خبر: 181813 A

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت تاکید کرد:

هماهنگی و نظارت بر فرایند تولید نفت خام و گاز طبیعی از مرحله حفاری گرفته تا تحویل به مشتریان، کنترل شاخص های کمی و کیفی در این زمینه و هماهنگی بین ستادها از جمله این وظایف بوده است.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران با اشاره به کاهش تکلیفی تولید نفت در کشور گفت: باید همواره برای به حداکثر رساندن میزان تولید نفت خام آماده باشیم.

به گزارش ایلنا، مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران ظهر امروز(٩ تیرماه) در مراسم معارفه خود به عنوان مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران با اشاره به شناختی که نسبت به حوزه فعالیتهای مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز دارد، گفت: اگرچه هم اکنون به دلیل کاهش تکلیفی در تولید نفت خام با فشار روبه رو نیستیم، اما باید همواره برای به حداکثر رساندن میزان تولید نفت آماده باشیم.

سیف اله جشن ساز افزود: مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز باید پیشنهادها و ایده های خود را برای تولید نفت با صرف انرژی کمتر و راندمان بیشتر ارائه دهد و از جایگاه خود برای حفظ و افزایش منافع شرکت ملی نفت ایران به بهترین شکل استفاده کند.

وی به فرسودگی دستگاه ها و تجهیزات صنعت نفت به عنوان یکی از چالشهای پیش رو اشاره کرد و افزود: این فرسودگی و استفاده از تجهیزاتی که با تکنولوژی های بیش از ٧٠ سال گذشته در حال فعالیت هستند، تا حدود زیادی به اتلاف انرژی منجر شده است.

جشن ساز با بیان اینکه به جز کارخانه بهره برداری دارخوین، اغلب کارخانه های بهره برداری قدیمی شده اند، ادامه داد: در گاز به دلیل بهره مندی از تاسیسات جدیدتر، وضع مناسب تری حاکم است.

این مقام مسئول یادآور شد: در حوزه تزریق گاز نیز از تمام ظرفیتها استفاده نشده است که باید در این زمینه نیز تمهیدات ویژه ای اندیشید.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: تولید نفت و گاز، اولویت و اساسی ترین وظیفه محوری وزارت نفت و بالتبع شرکت ملی نفت ایران است.

ابراز امیدواری برای رفع تنگناهای سوخت رسانی در زمستان

مدیر سابق نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران نیز در این نشست به مجموعه وظایف و اقدامهای این مدیریت به ویژه طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: هماهنگی و نظارت بر فرایند تولید نفت خام و گاز طبیعی از مرحله حفاری گرفته تا تحویل به مشتریان، کنترل شاخص های کمی و کیفی در این زمینه و هماهنگی بین ستادها از جمله این وظایف بوده است.

وی به گذر از شرایط تشدید تحریم ها علیه صنعت نفت کشور و سوخت رسانی در زمستانها را با توجه به روند صعودی تقاضای گاز طبیعی، به عنوان مسئولیتهای خطیر این مدیریت اشاره کرد و افزود: امیدوارم در تولید گاز، دیگر با چینین تنگناهایی مواجه نباشیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران روز گذشته(٨ تیرماه) طی حکمی، سیف اله جشن ساز را به مدیریت نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد؛ وی همچنین در حکم جداگانه ای، ضمن قدردانی از تلاش های امیرمسعود جباری راد، وی را به عنوان مشاور خود برگزید.

ضرورت آمادگی برای به حداکثر رساندن تولید نفت خام در کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر