کد خبر: 182788 A

در سه ماهه نخست امسال محقق شد:

شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام به رشد ١۴ درصدی در تولید محصولات در سه ماهه نخست امسال دست یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، رضا امیری، مدیر عامل شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توانستیم با تولید بیش از یک میلیون ٣٢٣ هزار تن محصولات پتروشیمیایی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به رشد ١۴ درصدی دست یابیم.

امیری تصریح کرد: شرکت فرآورش بندر امام در سه ماهه نخست سال جاری با تولید محصولاتی از قبیل بوتان، اتان، پروپان، پنتان پلاس، هکزان، اتیلن، بنزین پیرولیز، نفت کوره، بنزین، مخلوط زایلین‌ها، آروماتیک سنگین، پارازایلین به میزان بیش از ٩١٢ هزار و ۶٠۴ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل به افزایش بیش از ١٢ درصدی در تولید محصولات خود دست یافت که این میزان محصول در تامین خوراک واحدهای پلیمری از جمله پلی اتیلن سنگین(HDPE) و پلی اتیلن سبک(LDPE) شرکت بسپاران بندر امام، وینیل کلراید منومر(VCM) و تیلن دی کلراید(EDC) شرکت کیمیا بندر امام نقش بسزایی دارد.

وی افزود: شرکت بسپاران بندر امام یکی دیگر از شرکت‌های تابعه پتروشیمی بندر امام است که به عنوان یکی از تأمین کنندگان اصلی محصولات پلیمری کشور به حساب می‌آید، در همین مدت با تولید بیش از ١۴۶هزار و ٩٥٣ تن محصولات پلیمری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به افزایش بیش از ٣١ درصدی در تولید محصول دست پیدا کرد که تولیدات این شرکت در تهیه ظروف پلاستیکی مخصوص نگهداری مایعات، لوله‌های مخصوص گاز‌رسانی، ظروف مخصوص نگهداری مواد شیمیایی و غذایی، صنایع کفش‌سازی اسباب‌بازی و عایق الکتریکی و…کاربرد دارد.

امیری گفت: شرکت کیمیا نیز به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های تولیدی پتروشیمی بندر امام در مدت یاد شده بیش از ٢۶٣ هزار و ٩۴٧ تن تولید داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به افزایش ١١ درصدی تولید محصول رسید.

وی محصولات این شرکت را شامل سود سوز آور، اسید کلریدریک، آب ژاول، اتیلن دی کلراید، ام. تی. بی. ای اعلام کرد که از سود سوزآور در تهیه صابون، پودرهای شوینده صنایع کاغذ‌سازی، صنایع تولید و تصفیه روغن نباتی و همچنین ماده اولیه رنگ و سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود و از فرآورده محصول ام‌تی بی ای به عنوان ماده افزودنی به بنزین به منظور بهبود عدد اکتان استفاده می‌شود، از منومر وینیل کلراید برای تهیه پلی وینیل کلراید و اتیلن دی کلراید به عنوان حلال در تهیه پلاستیک و سایر ترکیبات شیمایی استفاده می‌ شود.

اقتصاد بنزین پتروشیمی پلاستیک خوراک رشد ظروف پلاستیکی گاز مدیر عامل شرکت مواد شیمیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر