کد خبر: 186968 A

با بهره برداری از ۴٠ مخزن جدید

مهمترین و بزرگترین طرح ذخیره سازی فرآورده های نفتی با ٣٠٠ میلیون لیتر ظرفیت، مربوط به منطقه ماهشهر است که با ٩٥ درصد پیشرفت ادامه دارد.

ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی با بهره برداری از ۴٠ مخزن جدید در نقاط مختلف کشور، تا پایان امسال ٨٠٠ میلیون لیتر افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، مصطفی کشکولی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: مخازن متعددی با ظرفیتهای مختلف در نقاط مختلف کشور در دست ساخت است که ظرفیت ذخیره سازی سوخت کشور را به ١٣, ٣ میلیارد لیتر افزایش خواهد داد.

وی با بیان این که هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی انواع فرآورده های نفتی در کشور، ١٢, ٥ میلیارد لیتر است، تصریح کرد: با بهره برداری از مخازن جدید، این ظرفیت به ١٣. ٣میلیارد لیتر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: مهمترین و بزرگترین طرح ذخیره سازی فرآورده های نفتی با ٣٠٠ میلیون لیتر ظرفیت، مربوط به منطقه ماهشهر است که با ٩٥ درصد پیشرفت ادامه دارد.

کشکولی با بیان این که در شیراز نیز برای ذخیره سازی ١۶٠ میلیون لیتر فرآورده نفتی افزایش ظرفیت ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: طرح ساخت مخزن در این منطقه نیز به مرحله ٩١ درصد رسیده است.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در ارومیه، بیرجند و ملایر نیز مخازن جدید سوخت با درصد پیشرفتهای متفاوت در دست ساخت است.

وی ظرفیت ذخیره سازی سوخت در انبار نفت ارومیه را ١١٧ میلیون لیتر(٨٢ درصد پیشرفت) بیرجند را ١١۴ میلیون لیتر(٨٢ درصد پیشرفت) و انبار نفت ملایر را نیز ۶٨ میلیون لیتر(٩٩ درصد) اعلام کرد.

کشکولی همچنین از ساخت مخازن جدید سوخت در گرگان، بجنورد و قم نیز خبر داد و گفت: ساخت این مخازن نیز هم اکنون در مرحله ٩٠ درصد است.

به گفته وی، هم اکنون ١٠٧٠ مخزن ذخیره سوخت در کشور وجود دارند که ١٢, ٥ میلیارد لیتر انواع فرآورده نفتی در آنها ذخیره می شود.

ایران پخش فرآورده های نفتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فرآورده های نفتی قم نفت وزارت نفت لیتر ماهشهر ظرفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر