کد خبر: 186987 A

مدیرعامل شرکت گازپروم اینترنشنال، هفته گذشته در جریان نشستی با نخست وزیر بنگلادش و یک هیئت از گازپروم در شهر داکا، از علاقه مندی این شرکت برای تشکیل چنین شرکت سرمایه گذاری خبر داده بود.

شرکت گازپروم علاقه مند به تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری مشترک با بنگلادش برای کشف نفت و گاز است.

به گزارش ایلنا، حسین منصور، رئیس شرکت پتروبنگلا اعلام کرد که شرکت گازپروم روسیه علاقه مند به تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری مشترک با شرکت اکتشاف و تولید نفت بنگلادش یا باپکس(Bapex) برای انجام عملیات کشف نفت و گاز در روسیه، بنگلادش یا دیگر کشورهاست.

گازپروم که به شدت برنامه های خود را روی تقویت و بهبود روابط با آسیا منمرکز کرده است، هم اکنون بر اساس یک قرارداد، به عنوان یک پیمانکار حفاری در بنگلادش فعالیت دارد.
والری گولف، مدیرعامل شرکت گازپروم اینترنشنال، هفته گذشته در جریان نشستی با نخست وزیر بنگلادش و یک هیئت از گازپروم در شهر داکا، از علاقه مندی این شرکت برای تشکیل چنین شرکت سرمایه گذاری خبر داده بود.

رئیس شرکت پتروبنگلا گفت: هدف از تشکیل چنین شرکت سرمایه گذاری مشترکی میان گازپروم و تنها شرکت اکتشاف نفت و گاز بنگلادش، می تواند اجرای پروژه های جدید در بنگلادش، روسیه یا یک کشور ثالثباشد.
وی افزود: طرف روس علاقه مندی زیاد خود را درباره این ابتکار و آمادگی اش برای انجام تحلیلها و ارزیابی های لازم در این باره اعلام کرده است.

روسیه سرمایه گذاری گازپروم نفت نفت و گاز تشکیل مشترک بنگلادش علاقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر