کد خبر: 187094 A

هشدار معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

از تمام مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی درخواست می‌کنیم در روزهای آینده نسبت به مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف برق توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم بدون اعمال خاموشی نسبت به تامین برق کشور اقدام کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن هشدار نسبت به افزایش دمای هوا در هفته آینده، از مردم درخواست کرد: صرفه‌جویی ۱۰ درصدی را جدی بگیرند.

به گزارش ایلنا، هوشنگ فلاحتیان اظهار داشت: هفته گذشته پیک مصرف برق به بیش از ۴۷ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسید که درمقایسه با پیک مصرف سال ۹۲ بیش از ۸۰۰ مگاوات فراتر رفت.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی افزایش محسوس دمای محیط در هفته آینده، اگر روند رشد مصرف برق در بخش تقاضا طی هفته آینده همانند مصرف برق از ابتدای امسال تاکنون که بیش از هشت درصد است، تداوم داشته باشد، مصرف برق از ۴۷ هزار و ۵۰۰ مگاوات عبور کرده و حتی به مرز ۴۹ هزار مگاوات خواهد رسید.

وی ادامه داد: از تمام مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی درخواست می‌کنیم در روزهای آینده نسبت به مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف برق توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم بدون اعمال خاموشی نسبت به تامین برق کشور اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد مردم در طول ماه آینده دست‌کم ۱۰ درصد صرفه‌جویی داشته باشند تا با خاموشی و چالش در تامین برق مواجه نشویم.

چراغ قرمز مصرف برق روشن شد/ صرفه‌جویی 10 درصدی را جدی بگیرید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر