کد خبر: 187531 A

شرکت بی پی قصد دارد پس از یک وقفه سه ساله، فعالیتهای خود را در پروژه های بزرگ مصر از سر گیرد.

شرکت انگلیسی بی پی از سرمایه گذاری ١٠ میلیارد دلاری در بخش گاز مصر ظرف چهار تا پنج سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری عرب فایننس، شرکت بی پی قصد دارد پس از یک وقفه سه ساله، فعالیتهای خود را در پروژه های بزرگ مصر از سر گیرد.

بزرگترین پروژه بی پی در مصر(شمال اسکندریه) از سال ٢٠١١ به علت آشفتگیهای سیاسی پس از کناره گیری حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر، متوقف شد.

بر اساس اعلام این شرکت، فعالیت جدید بی پی در مصر از سال ٢٠١٧ آغاز خواهد شد و انتظار می رود، این شرکت با تولید گاز طبیعی حدود ٢٥ درصد از نیازهای بازار داخلی مصر را تامین کند.

ابراهیم محلب، نخست وزیر مصر، در دیدار دیروز خود با مدیر عامل شرکت بی پی گفت: دولت از هرگونه سرمایه گذاری، به ویژه در زمینه اکتشاف نفت و گاز پشتیبانی می کند.

وی هدف از اصلاحات اقتصادی انجام شده توسط دولت را ایجاد فضای مطلوب برای تشویق سرمایه گذاران به منظور مشارکت در بخشهای جدید اقتصادی عنوان کرد.

مدیر عامل بی پی نیز در این دیدار گفت: این شرکت در نظر دارد علاوه بر فعالیت های اکتشافی صورت گرفته در مناطق خلیج سوئز، دلتای نیل و دریای مدیترانه، فعالیتهای خود را در زمینه سرمایه گذاریهای جدید گسترش دهد.

مصر در آغاز این ماه در تلاش برای حمایت از نظام هدفمندی یارانه ها، یارانه های بخش انرژی شهروندان این کشور را قطع کرد.

این اقدام همسو با بخشی ازسیاست ریاضت اقتصادی دولت این کشور صورت گرفت.

مصرکه هم اکنون در بدترین شرایط برای تامین انرژی به سر می برد، سعی دارد سوخت کافی را برای تولید برق در تابستان فراهم کند.

انرژی برق حسنی مبارک دلار سرمایه سرمایه گذاری مدیر عامل شرکت مصر نفت و گاز یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر