کد خبر: 187664 A

گازپروم و لوک‌اویل روسیه، اکسون موبیل آمریکا، توتال فرانسه و آر دبلیو ای آلمان از جمله شرکت‌هایی هستند که احتمال حضور آنها در مناقصه‌های اکتشاف نفت و گاز در کرواسی وجود دارد.

کرواسی علاوه بر اعلام مناقصه اکتشاف نفت و گاز در دریای آدریاتیک، انجام عملیات اکتشافی در شرق این کشور و همچنین در ساحل رودخانه دراوا را به مناقصه گذاشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، آگهی این مناقصه در مجله رسمی اتحادیه اروپا به چاپ رسید و برنده مناقصه مجوز بهره‌برداری از ۶ بلوک جداگانه که مجموعا محیطی به مساحت ١٥ هزار کیلومتر مربع را پوشش می‌دهند را به مدت ٣٠ سال بدست می‌آورد.

این کشور همچنین انجام عملیات اکتشافی در آب‌های دریای آدریاتیک را نیز بطور بین‌المللی به مناقصه گذاشته است.
باربارا دوریک، رئیس اداره هیدروکربن کرواسی ماه گذشته میلادی به رویترز گفته بود که ۴٥ شرکت نفتی بین‌المللی خواستار بررسی اطلاعات اکتشاف دریایی شده‌اند.

به گفته رسانه‌های محلی، گازپروم و لوک‌اویل روسیه، اکسون موبیل آمریکا، توتال فرانسه و آر دبلیو ای آلمان از جمله شرکت‌هایی هستند که احتمال حضور آنها در مناقصه‌های اکتشاف نفت و گاز در کرواسی وجود دارد.
ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا نیز هفته گذشته گفته بود که کرواسی به عنوان یک منبع تامین انرژی برای کشورهای اروپایی می‌تواند نقش حیاتی برای اطمینان از امنیت انرژی منطقه و کاهش وابستگی آنها به گاز روسیه ایفا کند.

بر اساس این گزارش، کرواسی که ژوئیه ٢٠١٣ به اتحادیه اروپا پیوست، امید دارد تا با دستیابی به استقلال انرژی، اقتصاد خود را احیا کند. شرایط نامناسب اقتصادی این کشور به حدی است که انتظار می‌رود کرواسی در سال جاری برای ششمین سال متوالی رکود را تجربه کند.

آلمان انرژی رسانه روسیه فرانسه گازپروم مناقصه نفت و گاز نولاند کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر