کد خبر: 187704 A

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت پیش بینی کرد که کنسرسیوم های دیگری از تشکل های واردکنندگان و مراکز اسقاط به این جمع اضافه خواهند شد.

کنسرسیوم مراکز اسقاط تنها مبادی جمع آوری خودروهای فرسوده نبوده و ضمن اینکه این کنسرسیوم انحصاری نیست، سایر تشکلها و ۱۲۶ مرکز اسقاط و همچنین کلیه واردکنندگان خودرو می توانند در خصوص جمع آوری و ثبت نام خودرو فرسوده اقدام نمایند.

به گزارش ایلنا، سرپرست معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ضمن اعلام این خبر گفت: لازم به توجه است فرایند اسقاط فقط در مراکز اسقاط مجاز که تحت نظارت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت فعالیت می نمایند انجام خواهد گرفت.

محمد حیدری پاشاکی با اشاره به مراجعه مستقیم واردکنندگان به مراکز اسقاط سراسر کشور گفت: این امکان وجود دارد تا واردکنندگان به ۱۲۶ مرکز سراسر کشور مراجعه نمایند و در صورتی که با قیمت و شرایط بهتری مواجه شدند همکاری نمایند.

وی در پایان تاکید کرد: انحصاری برای این کنسرسیوم در نظر گرفته نشده است این کنسرسیوم بعنوان بخش خصوصی و در کنار تمامی مراکز اسقاط در این طرح همکاری دارند.

حیدری پاشاکی هدف از تشکیل این کنسرسیوم را آشنایی و دسترسی راحت تر واردکنندگان اعلام کرد و افزود: قیمت و کنترل بازار از مواردی است که این کنسرسیوم دنیال می نماید که بصورت عادلانه و متعارف انجام شود.

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت پیش بینی کرد که کنسرسیوم های دیگری از تشکل های واردکنندگان و مراکز اسقاط به این جمع اضافه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: لازم به توجه است که این کنسرسیوم ها در خصوص جمع آوری خودرو به عنوان بخش خصوصی در این عرصه فعالیت می کنند.

محمد حیدری با اشاره به پایان مهلت یک ماهه به واردکنندگان خودرو گفت: از ۲۶ تیر ماه کلیه وارد کنندگان موظف هستند با توجه به میزان سوخت مصرفی خودروهای وارداتی، خودرو فرسوده اسقاط نمایند.

وی تمامی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده در سراسر کشور را آماده اسقاط خودروی فرسوده اعلام کرد و افزود: تعدادی از این مراکز توانسته اند با توافقی که داشته اند تشکیل یک کنسرسیوم بدهند که ین کنسرسیوم تلاش می نماید روند اسقاط را برای واردکنندگان تسهیل نماید و گرنه تمامی مراکز اسقاط کشور امکان صدور برگه اسقاط و روند آن را خواهند داشت.

کنسرسیوم "مراکز اسقاط و واردکنندگان" انحصاری نیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر