کد خبر: 190514 A

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت‌وگو با ایلنا؛

در بخش تامین آب سعی کردیم ترکیب آب سطحی و زیر زمینی را در کل تهران حفظ کنیم ضمن اینکه اگر رینگ مکربندی تهران تکمیل و به بهره برداری برسد آب شرق تهران از ریسک کمتری برخوردار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه بالا رفتن میزان آب های زیرزمینی منجر به پایین آمدن کیفیت آب مصرفی می شود، گفت: زمانی که رینگ آبرسانی از غرب به شرق راه اندازی شود کیفیت آب شرق تهران بهتر می شود.

محمد حاج رسولی ها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص تفاوت کیفیت آْب شرق و غرب تهران گفت: سیاست ما هم در شرق و هم غرب تهران بر این است که تامین آب از آب های سطحی را در اولویت قرار دهیم که در غرب تهران سدهای کرج و لتیان این وظیفه را بعهده دارند اما در شرق تهران نگرانی هایی وجود داشت که که با مدیریت اعمال شده شرایط تامین آب سطحی در شرق تهران نیز مناسب است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت آب سد لتیان خوب است و حتی نسبت به سال گذشته یک تا ۲ میلیون هم آب بیش از سال گذشته ذخیره کرده ایم ضمن اینکه آب این محدوده از شهر از سد لار نیز تامین می شود.

حاج رسولی ها تصریح کرد: در بخش تامین آب سعی کردیم ترکیب آب سطحی و زیر زمینی را در کل تهران حفظ کنیم ضمن اینکه اگر رینگ مکربندی تهران تکمیل و به بهره برداری برسد آب شرق تهران از ریسک کمتری برخوردار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: آب و فاضلاب تامین آب شرق و غرب تهران را مدیریت کرده تا میزان آب مورد نیاز تامین شود اما ممکن است در یک محله آب سطحی کمتری با توجه به موجودی آب سدها داشته باشیم که در کیفیت آب آن محدوده اثرگذار است.

دلیل تفاوت کیفیت آب شرق و غرب تهران مشخص شد/ شرق از آب سطحی کمتری برخوردار است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر